Premier League. Gdzie zagra Van Persie? City ma chrapkę

Robin Van Persie poinformował Arsenal Londyn, że tym momencie nie chce przedłużać wygasającego za rok kontraktu. Holendrem interesuje się m.in. Manchester City, Juventus Turyn, FC Barcelona czy Real Madryt.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Rozmowy w sprawie kontraktu pomiędzy Arsenalem a królem strzelców Premier League zatrzymały się w martwym punkcie. Działacze Kanonierów oferowali swojemu gwiazdorowi pensję w wysokości 130 tysięcy funtów tygodniowo, oraz 5 milionów funtów za podpisanie trzyletniego kontraktu. Van Persie gdzie indziej mógłby jednak zarobić więcej.

Sam zawodnik przyznaje jednak, że bardzo dobrze czuje się w Londynie i do przeprowadzki mogłaby go skusić jedynie wyjątkowo korzystna oferta. Taką może zaproponować Manchester City. Mówi się, że mistrz Anglii jest w stanie płacić 28-letniemu zawodnikowi 220 tysięcy funtów tygodniowo.

W Arsenalu są przekonani, że Van Persie pozostanie ich zawodnikiem w najbliższym sezonie. Jeśli jednak kontrakt nie zostanie przedłużony, za rok Holender będzie mógł odejść za darmo.

Premier League: Gol sezonu, katastrofa sezonu i bohater z Newcastle

Więcej o: