Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ŁKS Łódź rozbuduje swój stadion! Będzie miał min. 18 tys. miejsc. To już pewne

Łódzcy radni przegłosowali wniosek prezydent miasta, Hanny Zdanowskiej, o przyznaniu dodatkowych środków na dofinansowanie rozbudowy stadionu ŁKS-u. Dzięki tej decyzji, w ciągu najbliższych trzech lat powinny zostać zbudowane brakujące trzy trybuny.
Zobacz wideo

Rada Miejska w Łodzi przegłosowała wniosek Hanny Zdanowskiej, prezydent miasta, o przyznaniu dodatkowych środków na rozbudowę stadionu ŁKS-u. Oznacza, ze to w ciągu najbliższych trzech lat zostaną zbudowane trzy trybuny, a stadion przy al. Unii 2 będzie miał minimum 18 tysięcy miejsc. Obecnie kibice łódzkiego klubu mają do dyspozycji tylko jedną trybunę, która mieści 5700 osób.

Miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję 95 milionów, jednak najniższa oferta wynosiła aż 129 milionów. W kwietniu prezydent Łodzi postanowiła przyznać brakujące pieniądze. Po przebudowie stadionu, oprócz dodatkowych trybun, na terenie obiektu znajdą się także m.in. muzeum klubowe, restauracja i sale konferencyjne.

ŁKS Łódź w ubiegły weekend przypieczętował awans do ekstraklasy, powracając do niej po 7 latach przerwy. Drużyna Kazimierza Moskala przeszła przez rundę wiosenną jak burza. Nawet lider Fortuna 1 Ligi nie wygrywał tak często, jak łodzianie, którzy kompletnie zdominowali wydarzenia w 1. lidze w drugiej części sezonu, przegrywając tylko jedno spotkanie i tracąc łącznie zaledwie dwie bramki.

Więcej o: