Eksperci zgodni, jeśli chodzi o losowanie el. Ligi Mistrzów: Lech trafił najgorzej jak mógł

Lech Poznań zagra z Karabachem Agdam w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Eksperci są zgodni, że to nie było szczęśliwe losowanie dla mistrzów Polski. - Ten z gatunku ze jak wygrasz to bez fanfarów, a jak przegrasz to jednak głupio - czytamy na Twitterze.

Lech Poznań poznał potencjalnych rywali w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów na dzień przed losowaniem. W tym gronie znalazł się Shamrock Rovers (Irlandia), Lincoln Red Imps (Gibraltar), Slovan Bratysława (Słowacja), Sheriff Tyraspol (Mołdawia) oraz Karabach Agdam (Azerbejdżan). Mistrzowie Polski zagrają na początek eliminacji z Karabachem, a stawką dwumeczu, poza awansem do kolejnej rundy, jest rozstawienie w kolejnym losowaniu.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Eksperci komentują losowanie LM dla Lecha Poznań. "Trudny rywal"

"Najgorsze losowanie dla Lecha Poznań... najtrudniejszy rywal - Karabach Agdam, a do tego daleka podróż. No czerwiec nie jest szczęśliwym miesiącem dla Kolejorza" - twierdzi Dawid Dobrasz.

"Niewygodne losowania Lecha i Lechii, ale nie ma co gadać - brak awansu w każdym z trzech przypadków będzie dużą porażką. Jak chcesz grać w pucharach, nie możesz się bać Karabachu" - uważa Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl.

"Mam tylko nadzieję, że skoro Karabach już trzy razy wyrzucił nasze kluby z pucharów, nikt nie będzie go w mediach lekceważył i robił z Lecha faworyta. Przed dwumeczem Legii z Azerami niestety tego nie brakowało" - pisze Kamil Kania, komentator Viaplay.

"Bardzo trudne losowanie Lecha. Wszyscy wymagają zwycięstwa, pierwsza runda itp, a rywal ciężki. Ten z gatunku ze jak wygrasz to bez fanfarów, a jak przegrasz to jednak głupio" - to z kolei opinia Michała Kołodziejczyka, dyrektora Canal+ Sport.

"Lech trafił najgorzej jak mógł. Daleki wyjazd, średnia temperatura powyżej 30 stopni w lipcu, a w dodatku drużyna z najwyższym współczynnikiem punktowym spośród wszystkich w pierwszej rundzie" - pisze Paweł Gołaszewski, dziennikarz "Piłki Nożnej".

"Widziałem kilka razy Qarabag w ostatnim sezonie. Zmietli ligę, stylem typowy Gurban Gurbanow. Bardzo silne boki pomocy, boki obrony, Vesović bardzo dobrze się tam odnalazł. Kombinacyjny futbol, Kady dużo kreuje, ale nie są uzależnieni od jednostki. Mocny rywal jak na ten etap" - tak charakterystykę najbliższego rywala Lecha Poznań przedstawia Kamil Rogólski.

"Niefajnie wylosował Lech jak na pozostałe możliwości, no ale jeśli chce coś na poważnie zdziałać w pucharach, to Karabachy musi przechodzić. Do czterech razy sztuka jeśli chodzi o polskie kluby z tym rywalem? Wisła, Piast i Legia nie dały rady" - uważa Przemysław Michalak z weszlo.com.

Więcej o: