Liga Mistrzów. Bayern Monachium - AEK. Robert Lewandowski: Postawą na boisku odpowiedziałem na kłamstwa, które bolały

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na własnym boisku AEK (2:0). Obie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Po zakończeniu spotkania Polak skomentował pojawiające się w ostatnich miesiącach informacje dotyczące jego osoby.

- Słyszałem wiele nieprawdziwych informacji na mój temat pod koniec ubiegłego sezonu. Nie chciałem zabierać głosu i skupiałem się na grze - przyznał Lewandowskim po środowym meczu, w rozmowie z portalem sport1.de. - Gdy widzi się kłamstwa, które bolą, jedynym możliwym wyjściem jest odpowiedź postawą na boisku - dodał, odpowiadając na pytanie o brak komentarzy dotyczących krytyki jego osoby.

Polski napastnik, który w środę awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów, wyprzedzając Andrija Szewczenko i Zlatana Ibrahimovicia, przyznał również, że latem miał kilka ofert transferowych. - Miałem propozycje. Kiedy zobaczyłem, że wokół mnie tworzy się gęsta atmosfera, zdecydowałem się mówić o ofertach, sygnalizaując, że jeśli tak dużo osób mnie tutaj nie chce, mogę odejść - zdradził Polak. - Z drugiej strony wiedziałem, że Bayern mnie nie puści. Musiałem jednak być w zgodzie ze sobą, i mówić o tym, co mi się nie podoba.

Niemieckie media o Robercie Lewandowskim: Można na nim polegać

Środowe spotkanie Bayernu z AEK-iem było 100. meczem Lewandowskiego w europejskich pucharach. Po strzeleniu w nim dwóch goli kapitan reprezentacji Polski zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium - AEK. Robert Lewandowski uczcił jubileusz i awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii LM

Klasyfikacja najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów:

1. Cristiano Ronaldo - 156 meczów/121 goli

2. Leo Messi - 127/105


3. Raul - 142/72

4. Karim Benzema - 108/59

5. Ruud van Nisterlooy - 73/56

6. Thierry Henry - 112/50

7. Alfredo di Stefano - 58/49

7. Robert Lewandowski - 75/49

9. Andrij Szewczenko - 100/48

9. Zlatan Ibrahimović - 120/48

Więcej o: