"Następca Boruca" odchodzi z Legii po kilku miesiącach. Umowa rozwiązana

Richard Strebinger nie jest już zawodnikiem Legii Warszawa. Austriacki bramkarz rozwiązał kontrakt z warszawskim klubem za porozumieniem stron.

Richard Strebinger został sprowadzony do Legii zimą z Rapidu Wiedeń. 29-latek miał pełnić rolę zmiennika Artura Boruca, aczkolwiek życie napisało zupełnie inny scenariusz. Wiosną Boruc praktycznie nie grał, będąc w konflikcie z klubem, a Strebinger o miejsce w bramce Legii rywalizował z Cezarym Misztą.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Strebinger rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa

Austriacki bramkarz wystąpił w pięciu meczach ekstraklasy i jednym Pucharu Polski, przez co jego kontrakt automatycznie się przedłużył na kolejne dwa sezony. Jak się jednak okazuje, Richard Strebinger nie będzie już bronił bramki Legii Warszawa. 

W sobotę klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Austriakiem za porozumieniem stron. Decyzja ta była spowodowana polityką kadrową nowego trenera Legii Kosty Runjaicia, który w przyszłym sezonie zamierza stawia w bramce na młodzieżowca. Dlatego też golkiperami Legii mają być 21-letni Cezary Miszta i rok młodszy, wracający z bardzo udanego wypożyczenia do Stomilu Olsztyn, Kacper Tobiasz.

Artur Boruc, bramkarz Legii Warszawa podczas meczu na Łazienkowskiej z Rakowcem Częstochowa w lutym 2021Wyjątkowy mecz pożegnalny Boruca. "Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego"

Oprócz Strebingera, latem z Legią żegnają się także kończący karierę Artur Boruc oraz odchodzący po wygaśnięciu kontraktów Tomas Pekhart, Benjamin Verbić i Szymon Włodarczyk (trafił do Górnika Zabrze). Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Pawła Wszołka, któremu zakończyło się wypożyczenie do Legii z Unionu Berlin.  

Więcej o: