W styczniu bieżącego roku władze Jagiellonii Białystok postanowiły zorganizować referendum, w którym kibice mogli zdecydować, jak będzie wyglądał herb klubu w następnym sezonie. W głosowaniu udział wzięło ponad 4 tys. osób (przy frekwencji kwalifikowanej min. 1920), z czego 84% głosujących wybrało "Starą Jotkę".
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zgodnie z decyzją naszych kibiców, podjętą w styczniu 2020 roku, Jagiellonia Białystok oficjalnie wraca do poprzedniego herbu. Od poniedziałku 27 lipca, Klub będzie się posługiwał znakiem obowiązującym w latach 1989-1999 oraz 2003-2006, znanym doskonale białostockiej publiczności jako "Stara Jotka"
- czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Jagiellonii Białystok.
Zmiany zaproponowane przez władze klubu wynikały ze świętowania przez Jagiellonię Białystok 100-lecia klubu. Drużynę ze stolicy woj. podlaskiego powołano do życia w 1920 roku, jednak początkowo występowała ona pod nazwą 42. Pułku Piechoty. Dopiero po dwunastu latach funkcjonowania pojawiła się nazwa Jagiellonia.
W XX wieku klub wielokrotnie zmieniał nazwę oraz klubowy herb m.in. z powodu zmian spowodowanych działaniami wojennymi, a także przynależnością klubu do armii. "Stara Jotka" reprezentowała klub przez czternaście sezonów. Utworzono ją w latach 80. ubiegłego wieku. Kluczowe zmiany dotyczyła zmiany w "Jotce", pękaty kształt tarczy oraz wyższość koloru żółtego nad czerwonym.
Przypomina on o pierwszej przygodzie w Ekstraklasie, jak również o rywalizacji w pierwszym finale Pucharu Polski
- napisano na oficjalnej stronie klubu. Miniony sezon PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zakończyła na 8. miejscu grupy mistrzowskiej z 52 punktami na koncie. Bilans drużyny z Podlasia wyniósł 14 zwycięstw, 10 remisów oraz 13 porażek.