Dyrektor sportowy Wisły złożył rezygnację. Odszedł też skaut Marcin Kuźba

Arkadiusz Głowacki złożył rezygnację z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków - informuje "Gazeta Krakowska". Klub rozważa zatrudnienie go w innej roli. To nie koniec zmian. Z Wisły odchodzi Marcin Kuźba, który przez siedem lat był skautem krakowskiego klubu.
Zobacz wideo

Arkadiusz Głowacki złożył wypowiedzenie tuż przed wyjazdem na urlop. Niestety, nie są znane powody jego rezygnacji. "Gazeta Krakowska" informuje, że klub planuje zatrudnić Głowackiego w innej roli. Ofertę ma otrzymać po powrocie z urlopu.

Z klubem żegna się natomiast Marcin Kuźba, który przez ostatnie siedem lat był skautem Wisły Kraków. -  To moja decyzja. Sam złożyłem wypowiedzenie. Mam inne plany życiowe i jest to związane właśnie z nimi - przyznał Kuźba.

- Kuźba w sprawie swojego odejścia z Wisły wypowiada się dyplomatycznie, ale dla nikogo, kto orientuje się w tym, co dzieje się przy ul. Reymonta, nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie na linii dział sportowy – władze klubu nie wszystko układało się idealnie. Poszło m.in. o transfer Davida Tijanicia, który pilotował Kuźba - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

Wisła Kraków zajmuje 10. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Zespół Macieja Stolarczyka wygrał na wiosnę tylko jeden mecz - w Krakowie ze Śląskiem Wrocław 1:0. Do ósmego miejsca Wisła traci cztery punkty.

Więcej o: