Wojciech Szczęsny: Jestem lepszym bramkarzem od Łukasza Fabiańskiego

Wojciech Szczęsny w programie "Prosto w Szczenę" na kanale FootTruck odpowiedział na wiele pytań zadanych przez Łukasza Wiśniowskiego. Bramkarz Juventusu musiał odpowiedzieć m.in na pytanie, kto jest lepszym bramkarzem: on czy Łukasz Fabiański. Pojawiło się również pytanie, kto jest lepszym trenerem Adam Nawałka czy Jerzy Brzęczek.

Wielu kibiców chciałoby zapewne wiedzieć, jakim trenerem zdaniem piłkarzy jest Jerzy Brzęczek. Okazuje się, że Wojciech Szczęsny potwierdził pogłoski dochodzące z szatni reprezentacji naszego kraju. - Jeśli chodzi o doświadczenie w prowadzeniu grupy, to Adam Nawałka jest jednym z najlepszych trenerów, jakich w życiu widziałem. Taktycznie to trener Brzęczek jest trochę lepszy od Nawałki. Ma bardziej nowoczesne postrzeganie piłki nożnej - powiedział Szczęsny w programie "Prosto w Szczenę".

Wojciech Szczęsny: Jestem lepszy w bramce od Fabiańskiego

Bramkarz Juventusu Turyn, Wojciech Szczęsny został również zapytany o swój pogląd na rywalizację z Łukaszem Fabiańskim. Golkiper Juventusu ocenił, że to on ma większe umiejętności bramkarskie. - Życiowo to świetny chłopak, lepszy ode mnie, ale bramce ja jestem lepszy. Na najwyższym poziomie różnice są bardzo niewielkie. Jakbyś wziął takiego średniego bramkarza z polskiej ligi i  np. Jana Oblaka, to na treningu różnice nie będą duże. Połączenie tych wszystkich drobnych detali dopiero daje różnicę. Przykładowo jest ktoś, kto jest lepszy ode mnie w grze nogami, ale jak wyjdzie na ćwierćfinał Ligi Mistrzów, to nie będzie umiał nimi grać. Ten lepszy zagra na 70 procent swoich możliwości, a ten słabszy na 100 procent - tłumaczy Szczęsny.

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A

30-letni Szczęsny wie jednak, że kibice oceniają go przez pryzmat reprezentacji Polski, a w kadrze bramkarz nie zawsze spisywał się najlepiej. - W Polsce jestem oceniany jako bramkarz reprezentacji, a nie Juventusu. I to sprawiedliwe. W wielu ważnych momentach byłem kontuzjowany, bo dostałem czerwoną kartkę na Euro, był też nieudany mundial. Zgadzam się z tym, że nie powinienem być oceniany za kadrę zbyt wysoko - dodał.

Więcej o: