Jacek Magiera zapowiedział kolejne zmiany! Przewidywany skład reprezentacji Polski U-20 na Senegal

- Będą zmiany, to na pewno. W meczu z Senegalem można się spodziewać innego ustawienia - mówił na konferencji prasowej Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20. Nie doprecyzował jednak, czy chodzi o ustawienie personalne czy taktyczne. Tak wygląda przewidywany skład Polaków na mecz z Senegalem.

Jacek Magiera lubi zaskakiwać i szukać nowych rozwiązań. Tak było w meczu z reprezentacją Tahiti, kiedy po porażce z Kolumbią (0:2) odstawił od składu Tomasza Makowskiego z Lechii Gdańsk, Mateusza Bogusza z Leeds United i Tymoteusza Puchacza z Lecha Poznań, a postawił m.in. na 17-letniego Nicolę Zalewskiego. Piłkarz Romy był wielkim zaskoczeniem w wyjściowej jedenastce, wypadł dobrze, ale przed meczem z Senegalem nie może być pewny miejsca w składzie. Selekcjoner reprezentacji Polski szykuje kolejne zmiany, co zapowiedział na konferencji prasowej.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

- Będą zmiany, to na pewno. W meczu z Senegalem można się spodziewać innego ustawienia - mówił na konferencji prasowej. Nie doprecyzował jednak, czy chodzi o ustawienie personalne czy taktyczne. To duża zagadka. Nie tyle dla kibiców, co dla przeciwników. Senegal gra podczas mistrzostw świata w ustawieniu 1-4-2-3-1. Ma silnych, świetnie zbudowanych i szybkich zawodników. Polaków czeka więc bardzo trudne zadanie, ale Jacek Magiera ma plan, jak zneutralizować silne strony Senegalczyków. - Wiemy, że rywalizacja z nimi będzie zupełnie inna niż z Tahiti. Wysiłek, skupienie, determinacja to kluczowe elementy, żeby osiągnąć sukces. Zwrócimy też uwagę na strzały z dystansu - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski U-20.

Tylko kilku pewniaków

W składzie reprezentacji Polski na mecz z Senegalem jest tylko kilku pewniaków. Dlaczego? - Taka jest specyfika pracy w drużynach młodzieżowych. Młodzi piłkarze mają częste wahania formy, stąd tak duża liczba zmian - wyjaśniał na jednej z konferencji Magiera. Kto więc może być pewny miejsca w składzie na Senegal? Z pewnością Radosław Majecki, który mecz z Tahiti kończył z urazem kolana, ale jest gotowy do gry. Spokojni o miejsce w składzie mogą być również Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Bartosz Slisz, Adrian Stanilewicz czy Dominik Steczyk. Znak zapytania jest przy pozycji prawego obrońcy. Jeżeli Jacek Magiera postawi na ofensywę, na prawej obronie powinien pojawić się Jakub Bednarczyk, a na skrzydle David Kopacz. Jeżeli na defensywę, na prawej obronie miałby zagrać Serafin Szota, a Bednarczyk zostałby przesunięty na skrzydło w miejsce Kopacza.

- Zarys składu już mamy, ale myślimy jeszcze nad dwoma, trzema nazwiskami. Tutaj każdy jest ważny i jeśli ktoś jest na ławce rezerwowych, to wcale nie oznacza, że jest niepotrzebny. Wręcz przeciwnie. Mecze na turniejach często wygrywają rezerwowi - mówił Jacek Magiera przed wtorkowym treningiem. Po nim znaków zapytania już nie było, ale skład na mecz z Senegalem ma być niespodzianką. Dla kibiców, ale przede wszystkim dla rywali. Mecz Senegal - Polska w środę o godz. 20.30 na stadionie w Łodzi.

Przewidywany skład reprezentacji Polski: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz - Jakub Bednarczyk, Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Adrian Łyszczarz, Marcel Zylla - Dominik Steczyk.