Euro 2012. 12 grudnia rusza ostatnia szansa na kupno biletu na Euro

Od 12 grudnia kibice piłkarscy mają kolejną szansę na kupno biletu na Euro 2012. Tym razem wejściówki na mecze trafią do kibiców poprzez krajowe federacje uczestników turnieju w Polsce i Ukrainie. To już ostatnia szansa na kupno biletu.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Na Euro 2012 UEFA przygotowała łącznie 1,4 mln biletów. 41 procent z tej sumy, czyli około 575 tysięcy, znalazło nabywców wiosną tego roku w drodze losowania. Liczba zgłoszeń wyniosła 12 149 425, a aplikacje pochodziły z 206 krajów.

Do 16 federacji, których reprezentacje zagrają na boiskach Polski i Ukrainy, trafi 31 proc. ogólnej liczby wejściówek, czyli ok. 450 tys. Resztę UEFA podzieli wśród sponsorów, zaproszonych gości i nabywców pakietów biznesowych. Bilety kosztują od 120 do 2400 złotych.

W międzyczasie powstała też na stronie UEFA.com specjalna platforma odsprzedaży wejściówek. Jeżeli znajdzie się osoba, która wylosowała bilet i jednak chce z niego zrezygnować, można go odkupić po cenie nominalnej. Takich wejściówek jest jednak bardzo mało, chętnych z kolei wielu.

12 grudnia rozpoczęła się kolejna faza sprzedaży biletów. - Na stronie UEFA.com kibice będą mogli kupić bilety na mecze swoich ulubionych drużyn. Utworzonych zostanie 16 subportali biletowych, osobny dla każdej reprezentacji - poinformował rzecznik prasowy spółki UEFA EURO 2012 Polska Juliusz Głuski. - Jeśli zgłoszeń będzie więcej niż biletów, to wtedy może zostać podjęta decyzja o losowaniu biletów, które przeprowadzi już UEFA. W sprzedaży będą dostępne jedynie bilety na indywidualne mecze, a jedna osoba będzie mogła aplikować o maksymalnie dwie wejściówki - tłumaczył.

Jak kupić bilet?

Aby nabyć wejściówkę, trzeba przede wszystkim zarejestrować się na portalu biletowym na stronie ticketing.uefa.com .

Jednak, aby móc kupić bilet, trzeba najpierw być członkiem oficjalnego Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Przy składaniu wniosku o bilet, konieczne jest podanie aktywnego numeru karty Klubu Kibica RP. Za członkostwo w klubie płaci się jednorazowo 32 złote. Wnioski o bilety będzie można składać od 12 grudnia do 29 lutego 2012 przyszłego roku. Jeżeli chętnych będzie więcej niż biletów, wtedy UEFA przeprowadzi, niezależne od PZPN losowanie. Kolejność zgłoszeń nie będzie miała znaczenia. Wszyscy, którzy będą aplikować, informację o wynikach losowania otrzymają w połowie marca.

Polski Związek Piłki Nożnej otrzyma 16% biletów na każdy mecz reprezentacji Polski. W Warszawie trwają warsztaty dot. podziału i zasad sprzedaży biletów zorganizowane przez UEFA. Po ich zakończeniu Związek otrzyma informację jaką liczbą biletów będzie dysponował. Dopiero wtedy PZPN podejmie decyzję jaka pula biletów trafi do sprzedaży.

Do Euro jeszcze daleko? Wytypuj wyniki już dziś

 

Tak wylosowali Polakom grupę marzeń [ZDJĘCIA]

Więcej o: