Szokujący apel w Rosji. "Jeśli masz szansę, to musisz uciekać"

Po tym jak rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę, liga rosyjska stała się peryferią światowego futbolu. Rosyjskie zespoły zostały wykluczone z europejskich pucharów, więc rzadko o nich słychać. Coraz więcej cudzoziemców zaczęło też opuszczać ligę rosyjską. - Jeśli masz szansę, to musisz uciekać - powiedział Jegor Titow, 41-krotny reprezentant Rosji, na łamach portalu Sport24.ru.

Jegor Titow to doświadczony rosyjski piłkarz, który wystąpił ponad 300 razy w rosyjskiej ekstraklasie i ma na koncie aż 36 meczów w Lidze Mistrzów. Przede wszystkim jest jednak kojarzony ze Spartakiem Moskwa, dla którego rozegrał aż 444 spotkania. Rosjanin właśnie wypowiedział się o piłkarzach grających w lidze rosyjskiej.

Zobacz wideo Najman oburzony pytaniem. "To jest niemądre"

- Jeśli masz szansę, to musisz uciekać - zaapelował Titow na łamach portalu Sport24.ru. - Biegnij tak szybko, jak to możliwe. Nie ma w Rosji szans na rozwój i postęp. Trudno nie zauważyć tego, jak spadł poziom naszej ligi, gdy odeszli obcokrajowcy - powiedział.

- Jeśli zostaniesz powołany do reprezentacji, to oczywiście trzeba spróbować swoich sił - dodał Titov.

Sytuacja w lidze rosyjskiej

Za nami 10 kolejek w lidze rosyjskiej. Na czele tabeli znajduje się Krasnodar, który wygrał siedem z dziesięciu meczów i ma na koncie 24 punkty. Trzy "oczka" mniej ma Samara. A ostatnie miejsce podium zajmuje Lokomotiw Moskwa z 18 punktami. Ale ciekawie dzieje się tuż za podium.

Czwartą siłą ligi rosyjskiej jest Zenit Saint Petersburg, a piątą lokatę okupuje Spartak Moskwa. Drużyny ze stolicy Rosji zajmują także kolejne lokaty, bo Spartak Moskwa jest piąty, Dynamo Moskwa szóste, a CSKA Moskwa zajmuje dopiero siódmą lokatę.

W strefie spadkowej znajduje się za to Rubin Kazań, F Woroneż, a także Bałtika oraz Soczi. Tytułu mistrza Rosji broni Zenit Petersburg, który, rzecz jasna, został niedopuszczony do europejskich rozgrywek w sezonie 2023/24.

Powrót Rosjan

Niedawno UEFA podjęła bardzo kontrowersyjną decyzję o przywróceniu do rozgrywek reprezentację Rosji U-17 pod kilkoma warunkami. Wywołało to spore poruszenie i niektóre kraje, w tym Polska, ogłosiły, że ich drużyny nie będą rywalizować z Rosjanami. Są jednak federacje, którym taki obrót spraw nie przeszkadza. Głos w tej sprawie zabrała węgierski związek piłkarski, który wystosował specjalny komunikat w tej sprawie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.