Awantura o koszulki. U rywala Rakowa afera. Są ogromne pretensje

FC Kopenhaga musi stawić czoła nieoczekiwanemu problemowi. Jak wskazał dyrektor klubu Jacob Lauesen wyjazdowe koszulki zespołu bardzo przypominają stroje innych drużyn. A miał to być projekt unikatowy.

FC Kopenhaga jest rywalem Rakowa Częstochowa w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. We wtorkowym meczu w Częstochowie nieznacznie lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 1:0. To stawia mistrzów Polski w trudnej sytuacji przed meczem rewanżowym. Niespodziewane problemy mają też jednak mistrzowie Danii.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Burza w Kopenhadze. Dyrektor zespołu grzmi w temacie koszulek

Chodzi wyjazdowe koszulki drużyny z Kopenhagi, wyprodukowane przez Adidasa. Międzynarodowa marka zapewniała, że projekt był opracowany indywidualnie dla mistrzów Danii. - Koszulka została zaprojektowana przez Adidasa, który znalazł inspirację w kulturze Kopenhagi i fantastycznym tle, które tworzą fani FC Kopenhaga, gdziekolwiek gramy - czytamy w komunikacie klubu na temat koszulek, cytowanym przez duński tabloid "Ekstra Bladet".

Okazuje się, że projekt koszulek bardzo przypomina stroje, w których występują inne drużyny. Uwagę na to zwrócił dyrektor drużyny z Kopenhagi Jacob Lauesen. - Piszą, że koszulka jest przeznaczona dla nas. Ale nie udało mi się uzyskać wyjaśnienia, czy jest to projekt oparty na Kopenhadze, który został skopiowany, czy też jest to szablon, który znajduje się w systemie Adidasa - stwierdził wprost.

 

Dodał przy okazji, że podobne koszulki mają między innymi zawodnicy Olympiakosu. - To jest problem, jeśli mówią, że stworzyli projekt na podstawie doświadczeń, które mieli w Kopenhadze, a okazuje się, że mieli go również w Olympiakosie - podsumował.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Rewanżowe spotkanie Rakowa Częstochowa z FC Kopenhaga odbędzie się w środę 30 sierpnia o godzinie 21:00.

Więcej o: