Haniebne zachowanie trenera w 99. minucie meczu. Licznik żenady wybił ponad skalę [WIDEO]

Do skandalu doszło w końcówce meczu FC Twente - Sparta Rotterdam w Eredivisie. W 99. minucie przy wyniku 3:3 asystent drużyny gości Jeroen Rijsdijk rzucił się pod nogi Julio Pleguezuelo z Twente i przerwał grę. Natychmiast wybuchła awantura.

Zespoły Twente i Sparty sąsiadują ze sobą w tabeli. Zwycięstwo któregoś z nich pozwoliłoby na zbliżenie się do czwartego miejsca w tabeli, które jest premiowane grą w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Obie drużyny mają już zagwarantowany udział w ligowym barażu o udział w tych rozgrywkach.

Skandal w Eredivisie. Czerwona kartka dla trenera

Cały mecz pomiędzy Twente a Spartą odbywał się w napiętej atmosferze. Shurandy Sambo, który strzelił wyrównującą bramkę na 3:3 w 91. minucie, dostał czerwoną kartkę za prowokowanie kibiców gospodarzy. Z jeszcze gorszej strony pokazał się asystent trenera Sparty Rottertam Jeroen Rijsdijk, który w 99. minucie przewrócił grającego dla Twente Julio Pleguezuelo.

Szkoleniowiec prawdopodobnie chciał złapać piłkę, która wydawała się zmierzać za linię boczną. Problem w tym, że zawodnik Twente walczył o jej utrzymanie w boisku i to by mu się udało, gdyby nie zachowanie Rijsdijka. Ba, mógłby nawet wyjść z niebezpiecznym kontratakiem. Nic dziwnego, że piłkarz i jego koledzy z zespołu się wściekli, a sędzia Joey Kooij od razu ukarał trenera czerwoną kartką.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kto awansuje do pucharów? Mecz odwołany przez piwo. Feyenoord pewnie zmierza po mistrzostwo Eredivisie

Remis 3:3 nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn, bo każdej z nich czwarty AZ Alkmaar odskoczył na dodatkowe dwa punkty. Teraz Twente traci ich osiem, a Sparta siedem. Wydaje się, że oba kluby będą musiały powalczyć o udział w europejskich pucharach przez baraże. W nich najprawdopodobniej zagra też Utrecht, który ma 45 punktów, ale walka o ostatnie miejsce barażowe zapowiada się zacięta. W tym momencie znajduje się na nim RKC Waalwijk, które zdobyło 38 punktów. Tyle samo ma SC Hereenveen, a dwa punkty mniej zebrał zespół Go Ahead Eagles. Zajmujące 11. miejsce w tabeli NEC Nijmegen może zrównać się dorobkiem z RKC Waalwijk i SC Herenveen, ale najpierw musi wygrać zaległe spotkanie z FC Groningen. To zostało odwołane po innym skandalu minionej kolejki. W 20 minucie jeden z kibiców rzucił piwem w sędziego liniowego, a sędzia główny w myśl nowych przepisów obowiązujących w Holandii anulował mecz.

Pewnym krokiem po mistrzostwo zmierza Feyenoord, który ostatni raz w lidze stracił punkty w lutym i ma aż osiem punktów przewagi nad drugim PSV. W zasadzie bez szans jest Ajax, który musiałby liczyć na same porażki Feyenoordu i wygrać wszystkie mecze do końca sezonu. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki.