Wieczysta Kraków sprowadziła kolejnego piłkarza z ekstraklasy. 2,5-letni kontrakt

Karol Danielak, który do niedawna reprezentował barwy Widzewa Łódź, został nowym piłkarzem Wieczystej Kraków. 31-letni pomocnik podpisał z trzecioligowcem 2,5-letni kontrakt.

Grupa czwarta III ligi, w której występuje Wieczysta Kraków, wznowi swoje rozgrywki dopiero na początku marca. Zespół z Krakowa jednak już teraz dokonał swojego pierwszego wzmocnienia, które ma pomóc w rywalizacji o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Zobacz wideo Pożegnanie z mundialem w Katarze. Kulisy Argentyna-Francja

Karol Danielak piłkarzem Wieczystej Kraków. 2,5-letni kontrakt

We wtorek nowym piłkarzem Wieczystej Kraków został Karol Danielak, który podpisał z nią 2,5-letni kontrakt. 31-letni wahadłowy, który ostatnie półtora roku spędził w Widzewie Łódź, w poprzedniej rundzie regularnie grał w ekstraklasie, zaliczając 14 występów i strzelając jednego gola w barwach beniaminka rozgrywek.

Mimo to Widzew rozwiązał kontrakt z Danielakiem za porozumieniem stron, a z tego faktu skorzystała Wieczysta, która w ten sposób dokonała bardzo poważnego wzmocnienia. 

Karol Danielak ma na swoim koncie także występy w Chrobrym Głogów, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, Arce Gdynia, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Jaroty Jarocin. Łącznie uzbierał w najwyższej klasie rozgrywkowej 66 meczów, w których strzelił dwa gole. Notował też bardzo dobre sezony na szczeblu pierwszoligowym. 

Wieczysta Kraków zajmuje trzecie miejsce w grupie czwartej III ligi z dorobkiem 34 punktów zdobytych w 17 meczach. Do prowadzącego ŁKS-u Łagów zespół Dariusza Marca traci tylko trzy punkty. W kadrze trzecioligowca można aktualnie znaleźć takich zawodników, jak m.in. Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Błażej Augustyn, Jakub Bąk, Michał Mak (obecnie poważnie kontuzjowany), Thibault Moulin, Patrik Misak czy Maciej Jankowski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.