Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek o wyborach korespondencyjnych. "Nie jesteśmy na to gotowi"

- Wybory korespondencyjne to korupcja i bałagan - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN krytycznie odniósł się do pomysłu przeprowadzenia wyborów prezydenckich w najbliższym czasie.

10 maja miały odbyć się wybory prezydenckie w Polsce. Miały, ale ze względu na pandemię koronawirusa do wyborów nie doszło. Zadecydowały o tym względy bezpieczeństwa, a także czas, którego zabrakło na ich organizację. W mediach pojawia się kilka terminów, w których wybory mogłyby zostać przeprowadzone. Jest również plan przeprowadzenia ich w sposób korespondencyjny, co zakłada ustawa o wyborach, nad której nowelizacją trwają właśnie prace.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Zbigniew Boniek krytykuje pomysł przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych

Jeśli władze państwa zdecydowałyby się na przeprowadzenie wyborów zdalnych, każdy wyborca otrzymałby przesyłkę z kartą wyborczą, na której mógłby zagłosować na swojego kandydata. To jednak proces ryzykowny, pozostawiający wiele wątpliwości. Negatywnie na jego temat wypowiedział się m.in. Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

- Słuchałem pana Sylwestra Marciniaka, przewodniczącego PKW i jako przeciętny, niezaangażowany politycznie Polak mówię wprost - wybory korespondencyjne to korupcja i bałagan, nie jesteśmy na to gotowi. Nie mówię tego w interesie nikogo, po prostu tak uważam - napisał na Twitterze.

Na razie nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie odbędą się wybory. Wybory, które w Polsce w ostatnich dniach spychają na boczny tor informacje związane z pandemią koronawirusa.

Przeczytaj także:

Więcej o: