Fenomenalny gol w Kolumbii. Piłkarz minął siedmiu rywali! [WIDEO]

Anderson Diaz w meczu Mistrzostw Kolumbii do lat 21 przeprowadził solowy rajd przez pół boiska, minął siedmiu rywali, po czym strzelił do pustej bramki. Nagranie z całej akcji natychmiast obiegło cały świat.

Niesamowitym trafieniem popisał się młody kolumbijski piłkarz, Anderson Diaz. W spotkaniu Mistrzostw Kolumbii do lat 21, zawodnik Norte de Santander minął pięciu rywali, wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, którego także przedryblował, po czym mijając kolejnego przeciwnika strzelił do pustej bramki. Nagranie z całej akcji obiegło cały świat, a pochwał nie szczędzili mu choćby James Rodriguez i Carlos Valderrama.

Zobacz najlepsze gole Krzysztofa Piątka w sezonie 2018/19

Zobacz wideo

Kibice w internecie bardzo szybko zaczęli domagać się nagrody "Puskasa", za najładniejsze trafienie sezonu, który dopiero się rozpoczął. Choć nie da się ukryć, że bramka Diaza była niecodziennej urody, nie pomogła jego drużynie wygrać meczu. Ostatecznie przegrali 2:3, a ich rywali zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnych rozgrywkach. 

W przeszłości podobne gole zdobywali Messi, Maradona czy Ibrahimović

Trafienie Diaza przypomniało inne znakomite rajdy piłkarzy w przeszłości, włączając w to m.in. rajd Leo Messiego z meczu Pucharu Króla między FC Barceloną a Getafe, Diego Maradony z meczu z Anglią na mistrzostwach świata w 1986 roku czy Zlatana Ibrahimovicia z czasów jego gry w Ajaksie Amsterdam.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: