FC Barcelona stawia zaskakujące ultimatum w sprawie transferu Coutinho

Sprawa transferu Philippe Coutinho do Barcelony może wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni lub godzin. Szefowie wicemistrzów Hiszpanii przedstawili Liverpoolowi zaskakujące ultimatum.

Jak informuje brytyjski "The Times" przedstawiciele FC Barcelony postawili ultimatum szefom Liverpoolu. Katalończycy zapowiedzieli, że jeżeli The Reds nie przyjmą aktualnej oferty hiszpańskiego klubu na zakup Philippe Coutinho - wynosi ona 118 mln euro - starania o pozyskanie brazylijskiego pomocnika zostaną zaprzestane. 

Saga związana z transferem 25-latka trwa od kilku tygodni. FC Barcelona za wszelką cenę chce pozyskać brazylijskiego rozgrywającego po tym, jak Neymar odszedł do Paris Saint-Germain. Właściciele Liverpoolu do tej pory odrzucali jednak wszystkie oferty Katalończyków mówiąc, że w tym oknie transferowym swojego zawodnika nie sprzedadzą. - Chcemy jasno przedstawić nasze stanowisko w sprawie transferu Philippe Coutinho. Żadna oferta w jego sprawie nie będzie podczas tego okienka rozpatrywana, a piłkarz będzie częścią rodziny Liverpoolu w zbliżającym się sezonie - mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu angielskiego klubu.

Mimo wszystko wicemistrzowie Hiszpanii dotychczas nie zaniechali starań o transfer Coutinho. Jednak jak widać również ich cierpliwość ma swoje granice. Do tej pory władze Blaugrany złożyły trzy oferty na zakup piłkarza. Pierwsza wynosiła 72 mln euro, druga 90 mln euro, a ostatnia 118 mln euro.

Nie jest tajemnicą to, że wszystkie kluby, których piłkarzami interesuje się Barcelona, nieco zawyżają ceny swoich zawodników wiedząc, że hiszpański klub dysponuje ogromnymi środkami po sprzedaży Neymara do PSG za 222 mln euro. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA