Dominik Furman może wrócić do Legii

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" niewykluczone jest to, że jeszcze tego lata Dominik Furman kolejny raz wróci do Legii Warszawa. Pozyskaniem piłkarza zainteresowany jest trener Jacek Magiera. Istnieje jednak jeden główny warunek - odejście Tomasza Jodłowca.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" już w przyszłym miesiącu możemy być świadkami kolejnego powrotu Dominika Furmana do Legii Warszawa. Zawodnika w swoim składzie bardzo chętnie zobaczyłby Jacek Magiera, który zna piłkarza jeszcze z czasów jego poprzednich występów w stołecznym klubie. 

Furman niedawno został wykupiony przez Wisłę Płock z francuskiej Toulouse, do której odchodził właśnie z Legii. W 2014 roku klub z Ligue 1 zapłacił za niego niemal 3 miliony euro. Wykupienie pomocnika z Francji kosztowało "Nafciarzy" około 300 tysięcy euro. Teraz płocki klub chce skorzystać na zainteresowaniu ze strony Legii i liczy na zarobek. Media podają, że Wisła za swojego zawodnika może zażądać nawet pół miliona euro. 

Z informacji PS wynika, że aby ponowne sprowadzenie Furmana na Łazienkowską było możliwe, muszą zostać spełnione pewne warunki. Najważniejszym z nich jest sprzedaż Tomasza Jodłowca, który nie mieści się już w planach sztabu szkoleniowego mistrzów Polski. 

Na początku lipca pojawiły się informacje o tym, że Dominik Furman był jednym z piłkarzy, którzy w znacznej mierze przyczynili się do zwolnienia trenera Kaczmarka. 25-latkowi nie odpowiadały metody treningowe szkoleniowca. Ta sytuacja z pewnością przyczyniła się do tego, że szefowie Wisły Płock są skłonni do sprzedaży 2-krotnego reprezentanta Polski. 

Furman w przeszłości, w barwach Legii wystąpił w 109 oficjalnych spotkaniach, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 11 asyst. W tym sezonie pomocnik dwa razy wychodził na boisko w podstawowej jedenastce w meczach Wisły Płock - z Lechią Gdańsk i Lechem Poznań.

Mistrzowska wersja Przewodnika Kibica! Każdy fan ekstraklasy musi to mieć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.