Nagroda Puskasa. Nominacje FIFA dla najlepszego gola 2011 roku. Wśród kandydatów kobieta [WIDEO]

W piątek komitet FIFA wybrał 10 kandydatów na najlepszego gola 2011 roku. Wśród nich znajdują się gole znanych piłkarzy takich jak Rooney, Messi, Neymar i Ibrahimovic, jak i mniej popularnych. Wśród nominowanych jest także wspaniałe trafienie z dystansu jedynej w tym zestawieniu kobiety - Heather O'Reilly. Głosować może każdy internauta na oficjalnej stronie FIFA.

Benjamin De Ceulaer (Lokeren, Belgia)

Zestawienie zaczynamy golem mniej znanego zawodnika Lokeren - Benjamina De Ceulaera. Belg popisał się instynktem strzeleckim w meczu Ligi Belgijskiej z FC Brugge.

Giovani Dos Santos (Tottenham, Meksyk)

Kolejny gol to niezwykła akcja i trafienie Dos Santosa tuż pod spojenie w finale pucharu CONCACAF z USA.

Julio Gomez (Pachuca, Meksyk)

Kolejny gol reprezentanta Meksyku tym razem do lat 17 został zdobyty z przewrotki i od słupka. Wartości dodaje mu fakt, że został strzelony w 89. minucie półfinałowego spotkania Mistrzostw Świata U17 z Niemcami przy stanie 2:2.

Zlatan Ibrahimovic (AC Milan, Szwecja)

Błyskawiczna kontra Milanu w spotkaniu Serie A z Lecce. Długa piłka dociera do szarżującego Ibrahimovicia, a on wiele się nie namyślając uderza z większej odległości nie dając szans bramkarzowi.

Lisandro Ezequiel Lopez (Arsenal de Sarandi, Argentyna)

Kolejna przewrotka, tym razem jeszcze efektowniejsza. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na długi słupek, gdzie Lisandro Lopez (nie mylić z Lisandro Lopezem z Olympique Lyon) oddał mocny strzał kopiąc piłkę na wysokości prawie dwóch metrów. Niezwykły wyczyn jak na... obrońcę. Dał w ten sposób swojej drużynie remis w meczu argentyńskiej pierwszej ligi z Olimpią

Lionel Messi (FC Barcelona, Argentyna

Bramka Argentyńczyka, którego trudno z kimkolwiek pomylić. Argentyńczyk w meczu z Arsenalem Londynem zagrywa niekonwencjonalnie najpierw lekko przenosząc piłkę nad bramkarzem, a następnie kierując ja z woleja do pustej bramki.

Neymar (Santos, Brazylia)

Niezwykła akcja wschodzącej gwiazdy w meczu pierwszej ligi brazylijskiej z Flamengo. Reprezentant Brazylii mija piłkarzy jak tyczki i strzela obok bezradnego bramkarza mimo asysty dwóch obrońców.

Heather O'Reilly (Sky Blue, Stany Zjednoczone)

To jedyna bramka kobiety nominowana do nagrody Puskasa. O'Reilly zdobyła ją pięknym uderzeniem z dystansu w okno w meczu mistrzostw świata z Kolumbią (to pierwsza z trzech bramek w tym spotkaniu).

Wayne Rooney (Manchester United, Anglia)

Gol strzelony przez Rooneya nożycami w ubiegłym sezonie jest nie tylko piękny, ale też niezwykle ważny - dał jego zespołowi zwycięstwo w derbach Manchesteru.

Dejan Stankovic (Inter, Serbia)

Trafienie Dejana Stankovicia w meczu Ligi Mistrzów z Schalke jest ciekawe z kilku względów. Zostało strzelone niecałe pół minuty po rozpoczęciu spotkania, z powietrza i niemal z... połowy boiska.