Premiera "The Art of Flight", czyli sztuka latania na desce

Światowa premiera jednego z najgłośniejszych filmów snowboardowych ostatnich lat - "The Art Of Flight" - odbyła się 7 września w nowojorskim Bacon Theatre. Na pokazie filmu pojawiła się cała ekipa filmowa oraz obsada, między innymi Travis Rice, John Jackson, Pat Moore oraz gwiazdy Justin Timberlake, Mike Diamond z Beastie Boys czy Owen Wilson.

"The Art of Flight" to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów snowboardowych ostatnich lat. Unikalne zdjęcia, przepiękna sceneria i duża dawka adrenaliny połączona ze sportową akcją na najwyższym poziomie sprawiają, że ten film wyznacza nowe standardy sportowej kinematografii. Ponad dwa lata pracy zaowocowały także nowymi trickami w wykonaniu ekipy Travisa Rice'a i prezentacją zupełnie nowych możliwości w snowboardzie. Obraz został wyprodukowany przez Red Bull Media House przy współpracy z Brain Farm Digital Cinema,

Nowojorską premierę "The Art of Flight" obejrzało prawie 3 tys. fanów z gwiazdami sportu i kina na czele. Dzisiaj z szansy tej mogą skorzystać wszyscy, wszędzie i o każdej porze, ponieważ film wychodzi na DVD i Blu-ray, w iTunes oraz jako część limitowanej edycji książki "The Art of Flight".

"The Art of Flight" jeszcze przed premierą stał się najbardziej oczekiwanym obrazem tego roku w świecie sportów ekstremalnych - w serwisie youtube.com trailer filmu dotychczas został odtworzony prawie 4 mln razy. W ciągu godziny od pojawienia się w iTunes "The Art of Flight" stał się numerem jeden w kategorii sport, zgarniając pięć gwiazdek od pierwszych recenzentów.

Za pośrednictwem strony www.artofflightmovie.com można zakupić pakiety DVD i Blu-ray oraz cyfrową wersję filmu, który jest także dostępny w najlepszych sklepach snowboardowych oraz sklepach Quiksilver na całym świecie.

Ekipa filmowa i obsada wyruszają teraz w trasę, w której ramach zaprezentują "The Art of Flight" światowej publiczności w ponad 20 legendarnych miejscach w USA i Kanadzie, a następnie Australii, Japonii, Korei Południowej, Nowej Zelandii oraz 15 miastach Europy. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 23 listopada. Szczegóły wkrótce na www.redbull.pl oraz www.artofflightmovie.com.