Imprezy

 • Mocna dawka adrenaliny w Białce Tatrzańskiej

  Mocna dawka adrenaliny w Białce Tatrzańskiej

  Drugich takich zawodów nie ma nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W czasie Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei na jednej śnieżnej konstrukcji rozgrywana jest konkurencja Big Air na nartach, snowboardach i rowerach.

  inf.pr.
 • ICE Adventure Race - zimowe zawody na orientację na Podhalu
 • Męska Rzecz - dwa dni w męskim świecie

  Męska Rzecz - dwa dni w męskim świecie

  Pojęcie i definicja współczesnej męskości we współczesnym świecie są sprawą tak budzącą emocje, jak i pokazującą, jak wiele wymagań i oczekiwań dzisiejsze realia stawiają przed mężczyznami.

  informacja prasowa
 • Miniprzegląd Filmów Górskich. REEL ROCK 10 w Warszawie

  Miniprzegląd Filmów Górskich. REEL ROCK 10 w Warszawie

  Tegoroczna druga edycja Miniprzeglądu jest kontynuacją pomysłu, który zrodził się przed kilku laty. Jako organizatorzy Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich pragniemy pokazać wartościowe filmy, których nie udało nam się zaprezentować podczas naszej głównej grudniowej imprezy. Miniprzegląd odbędzie się w dniach 8-9.04.2016 w Kinie Wisła.

  materiały organizatora
 • Wygraj praktyczny kurs skiturowy w Szczyrku

  Wygraj praktyczny kurs skiturowy w Szczyrku

  Zapraszamy na VI Festiwal Górski Wondół Challenge, który odbędzie się w pierwszy weekend marca w Szczyrku. Mamy dla was konkurs. Podczas festiwalu odbędzie się praktyczny kurs skiturowy.

  redakcja
 • Himalayan Camp 2015 na XXI Przystanku Woodstock

  Himalayan Camp 2015 na XXI Przystanku Woodstock

  Tegoroczna, V już edycja górskiej wioski na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych rozpoczyna się 29 lipca i trwać będzie przez cały okres festiwalu Woodstock. Celem imprezy jest promocja aktywności sportowej wśród uczestników festiwalu i zachęcenie do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Camp obfitować będzie w wiele nowości, atrakcji i nagród, w tym voucherów rabatowych marki Regatta.

  Informacja prasowa
 • Porusz Miasto z Rockstar - na rowerach po centrum handlowym

  Porusz Miasto z Rockstar - na rowerach po centrum handlowym

  Już 21 marca Warszawa będzie miała pierwszą okazję do zobaczenia najlepszych europejskich riderów w kategorii downmall, dirt I bmx . Wszystko odbędzie się w dość niecodziennej dla tego sportu scenerii - Centrum Handlowym Arkadia.

  materiały prasowe
 • Festiwal Górski Wondół Challenge powraca! Doba, Gołąb i inni

  Festiwal Górski Wondół Challenge powraca! Doba, Gołąb i inni

  Po ponad rocznej przerwie Festiwal Górski Wondół Challenge powraca do kalendarza imprez ludzi gór i miłośników przygód. Tegoroczna, piata już edycja, odbędzie się w 20-22 marca 2015 r. w Szczyrku. Wśród gości: Aleksander Doba.

  materiały prasowe
 • Grand Prix KFG 2014 dla 'Valley Uprising'
 • 12. Krakowski Festiwal Górski rusza już w ten piątek

  12. Krakowski Festiwal Górski rusza już w ten piątek

  Ponad dwudziestu prelegentów, w tym światowe sławy alpinizmu, trzynaście wybitnych produkcji w Międzynarodowym Konkursie Filmowym, czternaście najlepszych filmów rodzimych twórców w Konkursie Filmu Polskiego, intensywne warsztaty o górach i wspinaczce, wystawy zdjęć, trzy dni kiermaszu outdoorowego, sportowe emocje podczas Mistrzostw Polski w Boulderingu - już w ten piątek rozpoczyna się największe w Polsce święto dla miłośników gór, czyli 12. Krakowski Festiwal Górski.

  materiały prasowe
 • Międzynarodowy Konkurs Filmowy - jakie filmy powalczą o Grand Prix KFG 2014?

  Międzynarodowy Konkurs Filmowy - jakie filmy powalczą o Grand Prix KFG 2014?

  Krakowski Festiwal Górski to między innymi dwa rozgrywane równolegle konkursy filmowe - Międzynarodowy Konkurs Filmowy (w tym roku już po raz piąty) o Grand Prix KFG i Konkurs Filmu Polskiego (debiutował na festiwalu w 2004 roku). Będzie dużo dobrego kina. Mamy nadzieję, że w obu konkursach znajdą się prawdziwe perełki, które doceni jury i publiczność.

  Dorota Dubicka/KFG
 • Polska część Freeride Film Festival Tour 2014 już za nami!

  Polska część Freeride Film Festival Tour 2014 już za nami!

  Środa 19 listopada w Warszawie i czwartek 20 listopada w Krakowie upłynęły pod znakiem świeżego śniegu, sportowych emocji i zapierających dech w piersiach widoków. Dzięki Freeride Film Festival Tour na dwa dni przenieśliśmy się na ośnieżone szczyty najwyższych gór.

 • Stephan Siegrist gościem 12. Krakowskiego Festiwalu Górskiego
 • Pure Powder Tour odwiedza Wrocław

  Pure Powder Tour odwiedza Wrocław

  W najbliższą sobotę, 11 października, do Wrocławia zawita cykl Pure Powder Tour - seria premier najciekawszych filmów narciarskich i snowboardowych. W kinie Nowe Horyzonty zobaczymy narciarską produkcję "Almost Ablaze" oraz snowboardowy "Heavy Mental". Dodatkowo w hallu kina będzie można z bliska przyjrzeć się freeride'owym i freestyle'owym nartom oraz odzieży niezbędnej do zimowych wypadów w góry.

 • Start cyklu Pure Powder Tour już w najbliższą sobotę!

  Start cyklu Pure Powder Tour już w najbliższą sobotę!

  W najbliższą sobotę, 4 października, w krakowskim kinie Kijów Centrum startuje cykl kinowych premier najlepszych filmów narciarskich i snowboardowych pod nazwą Pure Powder Tour. Na wielkim ekranie zobaczymy uznany za film roku "Almost Ablaze" oraz najnowszą produkcję słynnej wytwórni Absinthe Films pt. "Heavy Mental". Przed pokazami, w hallu kina wystawcy zaprezentują najnowsze kolekcje nart i wszelkiego sprzętu niezbędnego do uprawiania freeride'u.

  materiały prasowe
 • I Festiwal Górskich Motywacji w Lublinie

  I Festiwal Górskich Motywacji w Lublinie

  W najbliższy weekend do Lublina zawitają popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W dniach 4-5 października odbędzie się I Festiwal Górskich Motywacji. Zapraszamy na weekend pełen gór, wspinaczki i pasji podróżowania.

  materiały prasowe
 • Tatrzański Festiwal Biegowy już w najbliższy weekend!

  Tatrzański Festiwal Biegowy już w najbliższy weekend!

  W najbliższy weekend do Zakopanego przyjadą miłośnicy biegów górskich z całej Polski na Tatrzański Festiwal Biegowy. W ramach wydarzenia odbędą się dwa biegi: Ultramaraton Tatrzański oraz Tatrzańska Dziesiątka. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca! Ale organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla zawodników.

  materiały prasowe
 • Mistrzowie alpinizmu i sportów ekstremalnych odwiedzą w listopadzie Łódź

  Mistrzowie alpinizmu i sportów ekstremalnych odwiedzą w listopadzie Łódź

  Gwiazdy światowej wspinaczki, eksploracji, sportu, przygody i filmu wezmą udział w 16 edycji Explorers Festival , która odbędzie się w dniach 19-23 listopada w Łodzi. Wśród sław zagranicznych będą m.in. Mick Fowler z Wielkiej Brytanii, Tormod Granheim z Norwegii, Dani Arnold ze Szwajcarii i Bertrand Lemeunier z Kanady.

  materiały organizatora
 • Filmy Przeglądu w Lądku-Zdroju - Polska premiera 'Valley Uprising'!

  Filmy Przeglądu w Lądku-Zdroju - Polska premiera "Valley Uprising"!

  W czwartek rusza XIX Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady, w tym roku do Lądka przyjadą min. Wojtek Kurtyka, Kurt Diemberger, Rafał Sławiński, Denis Urubko, Alex Txikon, Adam Bielecki , Andrzej Paczkowski czy Andrzej Ciszewski. Będą także niemal wszyscy członkowie tegorocznych wypraw na K2 i Broad Peak oraz uczestnicy zejścia do najgłębszej jaskini świata. Ale Przegląd to nie tylko wspaniali goście, lecz także filmy i w tej edycji będziemy mieli okazję obejrzenia naprawdę niezwykłych obrazów.

  Monika Strojny
 • Werdykt Jury Konkursu Filmowego 10. Spotkań z Filmem Górskim
 • Wyjątkowi goście Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju

  Wyjątkowi goście Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju

  Już po raz dziewiętnasty w dniach 18-21 września odbędzie się Przegląd im. Andrzeja Zawady. Ale w tym roku będzie wyjątkowo: swoją obecność potwierdzili min. Kurt Diemberger (Austria), Karim Hayat (Pakistan), Alex Txikon (Hiszpania), Denis Urubko (Rosja) czy Rafał Sławiński (Kanada). Wiadomość z ostatniej chwili: gościem ma być również Wojtek Kurtyka!

  Monika Strojny, dsz
 • Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju ponownie we wrześniu!
 • Back To The Streets: najlepsi deskorolkowcy z całego świata powracają do Leszna
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.