Belgia - Rosja. Wilmots do swoich piłkarzy: "Strzelacie i biegacie jak idioci"!

- Strzelacie i biegacie jak idioci - krzyczał na swoich piłkarzy podczas treningu przed meczem z Rosją Marc Wilmots. Szkoleniowiec reprezentacji Belgii nie był także zadowolony z postawy swoich podopiecznych w meczu z Algierią. Belgia wygrała 2:1, ale nie zachwyciła. Mecz Belgia - Rosja w niedzielę o godz. 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl.

W piątek "Süddeutsche Zeitung" poinformowało o gorzkich słowach, jakie swoim piłkarzom zaserwował podczas treningu Marc Wilmots. - Strzelacie i biegacie jak idioci - miał krzyczeć selekcjoner "Czerwonych Diabłów". Podczas ćwiczeń taktycznych 45-latek pytał: "Naprawdę chcesz się tutaj ustawić? Sądzisz, że to jest dobre? Popełniasz błąd, którego później nie naprawisz".

"Süddeutsche Zeitung" napisało także, że Wilmots nie był zadowolony z dyscypliny i skupienia swoich piłkarzy. Po pierwszej połowie meczu z Algierią Belgia przegrywała 0:1. W szatni "Czerwone Diabły" były załamane. Wilmots chciał pobudzić swoich podopiecznych, w czym miał mu pomóc Daniel van Buyten. Ostatecznie Belgia wygrała, ale nie pozostawiła po sobie dobrego wrażenia.

Problemem 45-latka przed niedzielnym meczem z Rosją jest również kontuzja pachwiny Vincenta Kompany'ego. Na razie nie wiadomo, czy piłkarz Manchesteru City będzie mógł wystąpić w drugim spotkaniu fazy grupowej brazylijskiego mundialu.

Więcej o: