Giermaziak najszybszy na torze Nurburgring

Polski kierowca Kuba Giermaziak uzyskał najlepszy czas w treningu kategorii Porsche Supercup, która towarzyszy Formule 1 podczas Grand Prix Niemiec.

Zespół VERVA Racing Team ponownie potwierdził, że jego miejsce jest w czołówce Porsche Supercup. Giermaziak uzyskał najlepszy czas, wyprzedzając Brytyjczyka Seana Edwardsa (o zaledwie 0.008 sekundy) oraz aktualnego mistrza Porsche Supercup Rene Rasta. Teraz zapowiada walkę o pole position w sobotniej czasówce, która poprzedzi kwalifikacje Formuły 1 i rozpocznie się o godzinie 12:25.

- To bardzo przyzwoity wynik, choć sądzę, że dało się pojechać jeszcze trochę szybciej. Dawałem z siebie 110 procent, co pokazuje mój czas, ale zdarzyły się dwa błędy, które kosztowały mnie stratę około 0.2-03 sekundy - mówił Kuba. -Bardzo dobrze znam i lubię tor Nurburgring. Dużo czasu spędziłem na analizowaniu, jak najlepiej będzie tu pojechać za kierownicą Porsche. Jeśli mamy w tym roku zdobyć gdzieś pole position, to największą szansę mamy chyba tutaj. Każde miejsce poniżej pierwszej trójki będzie dla mnie niewystarczające - dodał polski kierowca.

Drugi trening dla Marka Webbera  ?

Dziesięć najlepszych kierowców F1, którzy nie zostali mistrzami

Więcej o: