Sport.pl

Caster Semenya może zostać sklasyfikowana jako mężczyzna. Decyzja już w przyszłym tygodniu

Caster Semenya już wkrótce może zostać sklasyfikowana z mężczyznami - informuje "The Times". Decyzja CAS-u będzie znana już w przyszłym tygodniu. Szykuje się przełom w światowym sporcie?
Zobacz wideo

Caster Semenya cierpi na hiperandrogenizm, czyli nadmiar męskich hormonów. Zdaniem IAAF Semeya powinna być klasyfikowana jako mężczyzna, bo poziom testosteronu w jej organizmie jest zbyt wysoki. Eksperci cytowani przez "The Times" twierdzą, że już wkrótce Semenya może startować z mężczyznami, co skończy wieloletnie kontrowersje. Decyzja sądu CAS (Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu) powinna być znana już w przyszłym tygodniu. 

- Pięciodniowe przesłuchanie w Sądzie Arbitrażowym Sportu jest postrzegane jako przełomowy przypadek dotyczący sportowców z "różnicami w rozwoju seksualnym" (DSD). Decyzja może mieć również wpływ na zasady dotykające sportowców transseksualnych, którzy biorą udział w zawodach kobiet - czytamy w "The Times".

Caster Semenya od lat wzbudza kontrowersje w świecie lekkoatletyki. Zawodniczka przez lata dominowała w biegach na 800 metrów i 1500 metrów. Jest złotą medalistką z biegu na 800 metrów z igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro w 2016, oraz srebrną z 2012 roku. Semenya sięgała też po złote medale w biegu na 800 metrów w mistrzostwach świata w 2009, 2011 i 2017 roku. Możliwe, że po decyzji będzie musiała startować z mężczyznami.

Więcej o:
Komentarze (71)
Caster Semenya może zostać sklasyfikowana jako mężczyzna. Decyzja już w przyszłym tygodniu
Zaloguj się
 • jabadam

  Oceniono 22 razy 14

  Czyli chlop ten stanie sie przecietnym biegaczem wsrod mezczyzn gdzie orginalnie przynalezy

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 13 razy 9

  Różnice w rozwoju PŁCIOWYM, a nie seksualnym. "Sex" to nie tylko seks.
  Tak samo zresztą na wzór słowa "transpłciowość", "intersex" należy tłumaczyć jako "interpłciowość", a nie żaden "interseksualizm".

 • nieweszles

  Oceniono 9 razy 7

  Najwyższa pora ku*wa mać...

 • andrzej2310

  Oceniono 7 razy 7

  Wreszcie....

 • 1cypis1

  Oceniono 5 razy 5

  Coś wątpię, że będzie startować z mężczyznami. Byłaby to decyzja niepoprawna politycznie.

 • zdzislaw_dyrman

  Oceniono 6 razy 4

  Po prostu trzeba sprawdzić czy ma członka. Jeżeli ma członka to znaczy, że chłop. Jeżeli nie ma członka to też znaczy, że chłop. Tyle, że bez członka.

 • tomasznowak1986

  Oceniono 8 razy 4

  Na poczatku artykulu jest napisane że ona ''cierpi''na cos.....jakos nie widać po nim, niej ...przecietz to k......facet o co chodzi? i ma żone czy ja przespalem cos ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX