Złośliwość rzeczy martwych. Pęknięta tyczka Rogowskiej i nie tylko

W środę podczas mityngu na sopockim molo Annie Rogowskiej w czasie skoku pękła tyczka, w wyniku czego Polka doznała kontuzji dłoni. To kolejny z przypadków zakłócenia przebiegu zawodów z powodu wadliwego sprzętu lub aparatury.

Złamana tyczka Rogowskiej

Przy próbie pokonania wysokości 4.70 Anna Rogowska, aktualna mistrzyni świata, złamała tyczkę i spadła na skraj zeskoku. Z raną dłoni odjechała do szpitala.
Na szczęście u tyczkarki zdiagnozowano wyłącznie pęknięcie skóry na lewej dłoni. W szpitalu założono jej osiem szwów. Jest spora szansa, że rogowska będzie bronić tytułu na MŚ w koreańskim Daegu.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska fot. internet

Złamana rakieta Radwańskiej

Po zaciętym boju Agnieszka Radwańska pokonała Kimiko Date-Krumm 6:4, 4:6, 7:5 w I rundzie Australian Open. Kibice zapamietają jednak przede wszystkim kuriozalną sytuację do której doszło na kilka piłek przed końcem meczu.
Po odbiciu piłki przez Radwańską, główka jej rakiety odleciała kilka metrów pod trybuny, a Polce w ręce został tylko trzonek. Rakieta nie wytrzymała, bo wcześniej tenisistka w ataku złości przywaliła nią kilka razy z całej siły o kort.

Znów tyczka. Steve Lewis złamał kciuk

Podobny wypadek jak Rogowska miał czołowy Brytyjski tyczkarz Steve Lewis. Czwarty zawodnik halowych mistrzostw Europy w Turynie złamał tyczkę na lutowych zawodach w Birmingham.
Miał przy tym większego pech niż Rogowska. Złamał kość w kciuku lewej dłoni, i założono mu gips na trzy tygodnie. Nie wystartował przez to na halowym mistrzostwach Europy w Paryżu.

Gdy na stadionie gaśnie światło...

Mecz piłkarski może przerwać zadyma kiboli, chuligan który wbiegnie na boisko ale także awaria oświetlenia. Do najsłynniejszej bodaj doszło 13 października 2007, podczas eliminacji Mistrzostw Europy. Polska przegrywała z Kazachstanem 0:1 na stadionie Legii w Warszawie, gdy nagle... zrobiło się zupełnie ciemno! Po naprawieniu usterki Polacy złapali drugi oddech i wygrali 3:1 po trzech bramkach Smolarka.

Ostatnio dwa podobne zdarzenia miały miejsce w jednej kolejce Ekstraklasy.

Ciemno w Lubinie...

... oraz w Chorzowie

Ile wytrzyma koszykarska tablica?

Nawet najbardziej profesjonalny sprzęt może nie wytrzymać gdy atomowy wsad wykonywał Shaquille O'Neal. W powyższym zestawieniu zajął pierwsze i czwarte miejsce.

Strzał rozrywający siatkę

Przed każdym meczem sędziowie sprawdzają obie bramki i siatki. Czasem jednak zdarza się sytuacja, gdy piłka przelatuje przez siatkę. Tak było w przypadku bramki w meczu Mistrzostw Świata U-20, w którym Nigeria pokonała Tahiti 5:0. Autorem gola jest Nurudeen Orelesi.

Jeszcze bardziej widowiskowo zrobił to Kyle Wharton zawodnik amerykańskiej ligi lacrosse.

Złamany kij hokejowy

Jeszcze jedno złamanie, tym razem chodzi o kij hokejowy. Ryan Kesler z Vancouver Canucks złamał swoje narzędzie pracy w meczu z Nashville Predators. Co ciekawe, zanim mógł wymienić kij, zaliczył... asystę przy bramce Alexa Edlera.

Awaria zegara przed Londynem 2012

w marcu na Trafalgar Square stanął zegar odmierzający czas pozostały do zapalenia znicza igrzysk olimpijskich w Londynie. Jednak już dzień po tym jak stanął, zegara... stanął, wskazując 500 dni, 7 godzin, 6 minut i 56 sekund.
Awarię szybko usunięto, ale wizerunek firmy Omega mocno ucierpiał.

Więcej o: