Odbył się pogrzeb nastolatka zmarłego w wypadku, w którym uczestniczył Lamar Odom

Cała okolica, w której zamieszkiwał Awsaf Alvi Islam, pożegnała chłopaka zmarłego w wyniku zderzenia motocykla i samochodu, którym jechał Lamar Odom, gwiazda drużyny NBA Los Angeles Lakers. Motocykl odbił się od auta i wpadł na chodnik, na którym znajdował się 15-latek.

Odom występuje też razem z żoną, Khloe Kardashian, w znanym reality show. W czwartek po południu odwiedzał rodzinne strony, czyli dzielnicę Queens, gdy nagle motocyklista skręcił prosto pod koła jego rozpędzonego Cadillaca Escalade - opisuje zdarzenie policja.

Motocykl uderzył w przedni zderzak SUVa, kierujący nim stracił kontrolę nad maszyną i uderzył pieszego, 15-letniego Awsafa Alviego Islama.

Karetka zabrała chłopca do Elmhurst Hospital Center z poważnym urazem głowy. Chłopak zmarł z powodu odniesionych obrażeń w piątek o 14:30 czasu miejscowego.

Kierujący motocyklem 32-letni Christian Mora z Queens znalazł się w tym samym szpitalu w stabilnym stanie. Nikt nie został aresztowany, ale w sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie.

SUV jest własnością nowojorskiej firmy wynajmującej auta z kierowcą. Prowadzącemu Cadillaka pracownikowi firmy nic się nie stało.

Awsaf Alvi Islam był synem imigrantów z Bangladeszu. Uwielbiał grać w piłkę nożną. W ostatnim czasie mocniej angażował się w działalność w lokalnym meczecie.

- Wypadek miał miejsce niedługo po tym, jak Odom zatrzymał się w China One Taco House na rogu 45. i 48. alei w Woodside - opisuje 12-letni Shadrath Choudhury, który był jednym z wielu dzieci, podążających za Odomem. Koszykarz machał do nich z tylnego siedzenia i rozdawał autografy, a dzieci robiły mu zdjęcia telefonami komórkowymi.

- Moje myśli i modlitwy są z rodziną młodego chłopca - napisał w poniedziałek na Twitterze Odom.

Rzecznik prasowy Los Angeles Lakers, John Black, powiedział, że drużyna nie będzie udzielać żadnych komentarzy dotyczących zawodników w czasie lokautu. Rzeczniczka prasowa Kardashian też odmówiła wypowiedzi.

Odom gra w Lakers od siedmiu lat. Wcześniej grał w tym samym mieście dla zespołu Clippers, a także w Miami Heat.

Celebrytka Kardashian pojawiła się w trzech reality show razem z siostrami, Kim i Kourtney. Wyszła za Odoma w 2009 r. Od tego czasu występują w reality show Khloe & Lamar w stacji E!

Koniec kariery Yao Minga ?

Więcej o: