Agent: Gortat nie zagra w Petersburgu

Agent Marcina Gortata Guy Zucker zaprzeczył, jakoby polski środkowy uzgodnił warunki kontraktu ze Spartakiem Sankt Petersburg. Doniesienia z Rosji sprzed kilku dni świadczyły o tym, że Polak doszedł do porozumienia z rosyjskim klubem i zagra w nim w razie lokautu w NBA.

Wg wcześniejszych informacji Gortat w Rosji zarabiałby 2,5 mln dolarów w skali roku. Jednak żadnej oficjalnej informacji w sprawie przenosin Polaka do Spartaka nie napłynęło. Oficjalna strona Spartaka co chwilę informuję zmianach w składzie piątego zespołu ligi rosyjskiej ubiegłego sezonu, żadnej informacji o chociażby prowadzeniu rozmów z Polakiem dotychczas nie opublikowano.

Guy Zucker na łamach HoopsHype zdementował transfer Polaka. Agent Marcina Gortata powiedział, że środkowy Phoenix nie porozumiał się jeszcze z żadnym klubem.

- Mogę zapewnić, że wersja, zgodnie z którą Marcin Gortat doszedł do porozumienia ze Spartakiem Sankt Petersburg jest wymysłem. Mam dużo szacunku do tego klubu i jego generalnego menadżera Alexa Karvanena, ale Gortat ani nie podpisał, ani nie doszedł do żadnego porozumienia ze Spartakiem lub innym klubem - mówił Zucker.

Zobacz co Marcin Gortat robił na Monciaku [GALERIA]

Więcej o: