Skandal w Spurs. Kobieta oskarża 19-latka o obnażanie się. Jego adwokat zarzuca jej rasizm

Skandal w klubie Jeremy'ego Sochana. Była psycholog drużyny - Hillary Cauthen - pozwała byłego zawodnika - Joshuę Primo - za niewłaściwe zachowania seksualne. 19-latek miał co najmniej dziewięć razy obnażyć się przed kobietą.

Joshua Primo zawodnikiem San Antonio Spurs został w zeszłym roku, kiedy klub wygrał go z numerem 12. w drafcie. W poprzednim sezonie 19-latek zagrał w 50 meczach, 16-krotnie znajdując się w pierwszej piątce. Primo średnio spędzał na parkiecie 19 minut i zdobywał 5,8 punktu.

Zobacz wideo Jeremy Sochan. Niezwykła historia! Kiedy znów zagra w reprezentacji Polski?

W miniony piątek klub niespodziewanie poinformował o rozwiązaniu umowy z Primo. Chociaż San Antonio Spurs nie komentował sprawy, to głos w niej zabrał sam zawodnik. "Wiem, że jesteście zaskoczeni tą decyzją. Szukałem pomocy, by poradzić sobie z traumą, której doświadczyłem. Teraz muszę poświęcić czas na to, by skoncentrować się na leczeniu mojego zdrowia psychicznego" - napisał Primo w krótkim oświadczeniu.

W czwartek okazało się, że powodem, dla którego klub NBA rozwiązał umowę z Primo, mógł być nie tylko stan jego zdrowia psychicznego. Była psycholog San Antonio Spurs - Hillary Cauthen - zapowiedziała złożenie pozwu przeciwko klubowi oraz Primo w związku z niewłaściwym zachowaniem seksualnym koszykarza.

RB SalzburgHit. RB Salzburg zareagował na odpadnięcie z LM. Filmik z Lewandowskim [WIDEO]

Adwokat Cauthen - Tony Buzbee - poinformował, że Primo miał kilkukrotnie obnażać się przed jego klientką. Oboje rozpoczęli pracę w klubie w zeszłym roku, a od grudnia miało dojść do aż dziewięciu takich gorszących sytuacji.

- Jestem psychologiem sportowym, ale też kobietą, matką czterech wspaniałych córek i ofiarą - powiedziała Cauthen na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Kobieta przekazała też, że w styczniu tego roku po raz pierwszy zgłosiła sprawę w klubie w rozmowie z dyrektorem generalnym - Brianem Wrightem.

Była psycholog pozwała byłego zawodnika San Antonio Spurs

Do kolejnych spotkań miało dojść w marcu i kwietniu, a kobieta kolejny raz wyraziła obawy związane ze spotkaniami z Primo. Mimo to klub wciąż zezwalał na indywidualne spotkania zawodnika z psycholog. Chociaż Wright pytał kobietę o jej oczekiwania względem klubu w tej sprawie, to żadne działania nigdy nie zostały podjęte.

Dopiero w czerwcu klub zaproponował spotkanie, na którym chciał wyjaśnić całą sytuację. Cauthen, której wcześniej polecono pracę zdalną, odmówiła. Adwokat zawodnika - William J. Briggs II - zapewnił o niewinności swojego klienta.

Perez zaciera ręce. Real ubiegnie konkurencję. Negocjacje w sprawie transferu na finiszuPerez zaciera ręce. Real ubiegnie konkurencję. Negocjacje w sprawie transferu na finiszu

- Josh Primo to 19-letni gracz NBA, który przez całe życie cierpiał z powodu traumy i wyzwań. Teraz jest prześladowany przez byłego psychologa sportowego, który posługuje się brzydkimi stereotypami i rasistowskimi uprzedzeniami dla własnych korzyści finansowych - powiedział adwokat Primo.

Sam zawodnik wydał krótkie oświadczenie, w którym zaprzeczył wszelkim oskarżeniom. 19-latek dodał, że każde z nich jest wielką przesadą, a nawet fantazją kobiety. Primo zapewnił, że nigdy nie obnażał się w klubie i nigdy nie był świadomy, że jego intymne części ciała mogą być widoczne poza szatnią drużyny.

Więcej o: