Tomasz Gielo na treningu Philadelphia 76ers. Kolejny Polak w lidze letniej NBA?

23-letni skrzydłowy Tomasz Gielo dostał zaproszenie na wtorkowy trening Philadelphia 76ers, na którym sprawdzani będą kandydaci do draftu. Rosną też jego szanse na występ w tegorocznej lidze letniej.

Gdyby Gielo wystąpił w rozgrywkach, w których szansy na pokazanie się lub angaż w NBA szukają co roku dziesiątki młodszych koszykarzy, mógłby być w nich drugim Polakiem tego lata. Poważne plany gry w lidze letniej ma także jego rówieśnik Mateusz Ponitka, czołowy zawodnik reprezentacji Polski. Gielo też jest kadrowiczem, znajduje się w szerokim składzie reprezentacji na letnie eliminacje do EuroBasketu 2017.

Gielo jest wychowankiem AZS Szczecin, który od pięciu lat przebywa w USA, gdzie grał i studiował na Uniwersytetach Liberty oraz Mississippi. W minionym sezonie, swoim ostatnim w NCAA, w Ole Miss Rebels zdobywał po 9,9 punktu oraz miał po 4,3 zbiórki na mecz. Ma 205 cm wzrostu i jest skrzydłowym - niskim lub wysokim, grywa na obu pozycjach.

Ostatnio Gielo uczestniczył w treningu w Las Vegas, który obserwowali przedstawiciele 15 drużyn NBA. Wypadł nieźle, dostał zaproszenie na wtorkowy trening Philadelphia 76ers, najsłabszej drużyny NBA. Jest też możliwe, że wystąpi w lidze letniej. Podobnie jak w przypadku Ponitki, byłaby to raczej szansa na sprawdzenie się i pokazanie umiejętności skautom niż na kontrakt w NBA.

W lidze letniej grali w przeszłości Marcin Gortat, Maciej Lampe, Cezary Trybański, Szymon Szewczyk, Wojciech Barycz, Aleksander Czyż i Zbigniew Białek.

źródło: Okazje.info

Więcej o: