Mecz gwiazd NBA dla Zachodu, Durant MVP

Zachód pokonał Wschód 152:149 w 61. meczu gwiazd NBA, który w niedzielę odbył się w Orlando. MVP wybrano Kevina Duranta, a Kobe Bryant pobił rekord Michaela Jordana pod względem liczby zdobytych punktów w meczach gwiazd.

Profil Sport.pl na Facebooku - 46 tysięcy fanów. Plus jeden?

Bryant, dla którego był to 14 mecz gwiazd w karierze, rzucił w niedzielę 27 punktów, w sumie we wszystkich dotychczasowych meczach gwiazd zdobył ich aż 271 i został najlepszym strzelcem podczas ASG w historii. Na liście wyprzedził Michaela Jordana, który rzucił 262 punkty.

Lider Lakers zaczął od czterech kolejnych punktów, ale w trakcie meczu był w cieniu dwóch gwiazd Oklahoma City Thunder - Kevina Duranta i Russella Westbrooka. Durant, który rzucił 36 punktów, został wybrany MVP meczu, to jego pierwsze takie wyróżnienie w karierze. Westbrook swoimi energetycznymi wsadami podrywał z miejsc kibiców w Amway Center - w sumie zdobył 21 punktów. 22 punkty dla zachodu rzucił Blake Griffin, który aż siedem razy pakował piłkę do kosza.

Zachód prowadził od pierwszej do ostatniej minuty. Na początku trzeciej kwarty gwiazdy konferencji zachodniej prowadziły różnicą nawet 21 punktów, ale wschód z LeBronem Jamesem na czele zaczął szaleńczy pościg. Nieco ponad minutę przed końcem Deron Williams trafił spod kosza, a przewaga zachodu stopniała do zaledwie punktu, ale w ostatnich sekundach najpierw Williams spudłował rzut za trzy, a chwilę później James podał wprost w ręce Blake'a Griffina i ostatecznie zachód wygrał 152:149.

James zakończył mecz z 36 punktami, miał też siedem asyst i sześć zbiórek. Dwyane Wade został trzecim zawodnikiem w historii meczu gwiazd, który zaliczył triple-double - miał 24 punkty, 10 asyst i 10 zbiórek. Dwight Howard, który był jedynym reprezentantem Orlando Magic, rzucił dziewięć punktów i miał 10 zbiórek.

Mecz bez punktów zakończyli jedynie Steve Nash w ekipie zachodu oraz Luol Deng ze wschodu.

Było to 25 zwycięstwo zachodu w meczu gwiazd (mecz w Orlando był 61. edycją). Za rok gwiazdy NBA spotkają się Houston.

Liczby meczu gwiazd

2 - tyle razy mecz gwiazd odbył się w Orlando. Poprzednio równo 20 lat temu

38 - tyle lat miał najstarszy koszykarz, który zagrał w Orlando - Steve Nash z Phoenix Suns.

88 - tyle punktów w pierwszej połowie zdobyła drużyna zachodu. To nowy rekord zespołu.

157 - tyle punktów w sumie zdobyły oba zespoły w pierwszej połowie. To także nowy rekord.

3388 - tyle dolarów były warte w sumie buty, w których zagrali koszykarze. "Droższy" był wschód - 1938 dol.

50 tys.- tyle dolarów zarobił każdy zawodnik zwycięskiej drużyny. Przegrani dostali połowę tej kwoty