Weekend gwiazd NBA. Jeremy Evans wygrał konkurs wsadów

Jeremy Evans wygrał konkurs wsadów podczas weekendu gwiazd ligi NBA w Orlando. Gracz Utah Jazz popisał się m.in. umieszczeniem dwóch piłek w koszu jednocześnie. W konkursie rzutów za trzy punkty najlepszy był Kevin Love z Minnesoty Timberwolves, a tzw. Skills Competition wygrał gwiazdor San Antonio Spurs Tony Parker

Evans jak Karl Malone

Evans wystąpił w zawodach tylko dlatego, że nie mógł wziąć w nich udziału kontuzjowany gracz New York Knicks Iman Shumpert. Dostał 29 proc. z 3 milionów głosów od fanów, którzy oceniali konkurs za pomocą smsów, twittera i internetu. W swojej ostatniej próbie złożył hołd legendzie Utah Jazz Karlowi 'Listonoszowi' Malone zakładając koszulkę z jego nazwiskiem i umieszczając piłkę w koszu po uprzednim przeskoczeniu komika Kevina Harta, który doręczył koszulkę na parkiet w przebraniu listonosza.

Efektowny wsad Evansa dwiema piłkami

- To coś niesamowitego przybyć tu i dać fanom to czego pragnęli - powiedział Evans, który w drużynie Jazz jest rezerwowym.

'Mroczny' wsad Paula George'a

Evans pokonał Chase'a Budingera z Houston Rockets,  gracza Minnesoty Timberwolves Derricka Williamsa oraz Paula George'a z Indiany Pacers, który przed jedną z prób poprosił o wyłączenie światła na hali i wykonał wsad w kompletnych ciemnościach.

Derrick Williams przeskakuje motocykl

Derrick Williams popisał się m.in. wsadem po uprzednim przeskoczeniu motocykla.

Chase Budinger lata nad raperem

Chase Budinger przeskoczył słynnego rapera P. Diddiego.

Kevin Love rzuca najcelniej

Konkurs wsadów był ostatnim wydarzeniem przed niedzielnym Meczem Gwiazd. Wcześniej odbył się konkurs rzutów za trzy punkty, który wygrał zawodnik Minnesoty Kevin Love, pokonując gwiazdora zespołu Oklahoma City Kevina Duranta. W finałowym starciu Love trafił aż osiem z dziewięciu prób.

Popis umiejętności Tony'ego Parkera

Konkurs umiejętności (Skills Competition) wygrał reprezentant Francji grający w San Antonio Spurs Tony Parker. Zawodnicy demonstrowali swoje umiejętności kozłowania, podawania i rzucania,a przy okazji ścigali się z czasem. Parker był jedyny z sześciu zawodników, którzy skończyli próbę w czasie krótszym niż 30 sekund. W finałowej rundzie Parker pokonał Rajona Rondo z Boston Celtics i gracza New Jersey Nets Derona Williamsa.

Więcej o: