James Augustine został MVP stycznia w lidze VTB

Wybór właściwie nie mógł być inny - najlepszym zawodnikiem ligi VTB w styczniu został James Augustine z BC Chimki.

Augustine rozegrał w styczniu niebywały mecz przeciwko CSKA Moskwa. Nie tylko zdobył w nim 31 pkt i trafił wszystkie 12 rzutów z gry, ale przede wszystkim nie pomylił się w ostatniej akcji, która dała zwycięstwo jego drużynie w hitowym meczu ligi VTB. Przy remisie 87:87 Augustine przechwycił piłkę, przebiegł z nią kilka metrów, a kiedy zbliżał się do linii rzutu za trzy, rzucił piłkę w kierunku kosza. Ta odbiła się od tablicy i wpadła!

Ale 29-letni Amerykanin nie zawodził także w innych spotkaniach. Również dzięki jego postawie Chimki wygrały wszystkie cztery mecze w lidze - oprócz CSKA, z Krasnyje Krylia Samara, Krasnyj Oktiabr i Neptunasem, a średnie Augustine'a w styczniu to 17 pkt. i 6,6 zbiórki.

- Dzięki wielkie za zaufanie, jakim obdarzyła mnie liga, wszyscy kibice i eksperci. To dla mnie niezwykle ważne, choć tak naprawdę jest to wyróżnienie dla całej drużyny. Bo to zwycięstwa Chimek są dla mnie najważniejsze - powiedział Augustine.

Nagroda MVP w lidze VTB jest przyznawana każdego miesiąca. O wyborze najlepszego gracza decydują statystyki, opinie ekspertów z ligi, dziennikarzy oraz głosy kibiców.