Były koszykarz Prokomu Rasid Mahalbasić najlepszym młodym zawodnikiem ligi VTB w grudniu

Rasid Mahalbasić, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Asseco Prokom Gdynia, a obecnie jest zawodnikiem Nymburka, został wybrany najlepszym młodym graczem ligi VTB w grudniu.

23-letni Mahalbasić, środkowy Nymburka, w grudniu spędzał na parkiecie średnio 23 minuty, a w tym czasie jego średnie to: 10,6 pkt, 5,3 zbiórki oraz 2,6 asysty. Jego zespół przegrał jednak wszystkie trzy mecze w tym miesiącu - z Lokomotiwem Kubań, Uniksem Kazań i Spartakiem Sankt Petersburg.

- Jestem szczęśliwy, że udało mi się dostać takie wyróżnienie - powiedział Mahalbasić. - To wyróżnienie pokazuje, że jestem na dobrej drodze w swojej karierze. Zwłaszcza że wyróżniono mnie w drugich pod względem siły rozgrywkach w Europie - mocniejsza jest tylko Euroliga.

Oprócz Mahalbasicia w grudniu wyróżniono Kyrylo Natyazhko z Azovmashu i Edgarasa Ulanovasa z Neptunasa.

Przy wyborze najlepszego młodego gracza miesiąca, a potem całego sezonu, uwzględnia się tylko tych zawodników, którzy w czerwcu 2014 r. będą mieli 23 lata lub mniej. Ustalając końcowego zwycięzcę, uwzględnia się klasyfikacje z poszczególnych miesięcy, opinie ekspertów z ligi VTB oraz dziennikarzy. Co miesiąc honoruje się trzech najlepszych młodych graczy.