A jednak. Marcin Najman zdradził, kiedy zakończy karierę

Marcin Najman w 2001 roku zadebiutował w boksie zawodowym, ale w ostatnich latach pochodzący z Częstochowy sportowiec występował głównie we freak fightach. 44-latek w przeszłości wielokrotnie już ogłaszał koniec swojej przygody ze sportami walki, jednak zawsze dawał się skusić na powrót wielkimi pieniędzmi. Kilka dni temu Najman na kanale "Koloseum" podał nową datę zakończenia kariery.

Marcin Najman to były pięściarz oraz kick-bokser, ale zarazem jeden z pierwszych zawodników, który wystąpił w pojedynku freak fightowym w formule MMA. - Freak fighty to nie sport, to rodzaj zabawy w sport. Sport to był, jak jeździłem na mistrzostwa Polski w boksie czy zdobywałem srebrne medale na mistrzostwach w kick-boxingu. Freak fighty to rodzaj show, w którym sport jest raczej na drugim, a czasem na trzecim planie - mówił w marcu Najman w rozmowie z Kacprem Sosnowskim ze Sport.pl.

Zobacz wideo Najman: Wszyscy atakują cesarza polskich freak fightów

Na początku sierpnia 44-letni Najman zadebiutował na pierwszej gali freak fightowej federacji Clout MMA, której współzałożycielem jest Sławomir Peszko. Powrót do oktagonu był dla niego bolesny. W walce wieczoru został pokonany w niespełna 16 sekund przez Andrzeja Fonfarę. Niedługo ponownie zobaczymy go w oktagonie.

Marcin Najman zdradził, kiedy zakończy karierę. "Ja już mam swoje ograniczenia"

Będzie to miało miejsce podczas drugiej gali Clout MMA, którą zaplanowano na sobotę 28 października. Jego rywalem będzie dużo lżejszy Piotr "Lizak" Lizakowski. Kilka dni temu samozwańczy "cesarz polskich freak fightów" udzielił wywiadu kanałowi "Koloseum". W rozmowie poruszono różne tematy, jednym z nich był koniec kariery sportowca. Najman oznajmił, że prawdopodobnie nastąpi to za kilka lat.

- Wracając do zakończenia kariery, to została zakończona na Narodowym, gdy pozrywałem ścięgna. To był koniec mojej kariery, chociaż tego do siebie nie dopuszczałem. Teraz to jest sportowo-rozrywkowe. Ta druga walka z Jóźwiakiem pokazała, że ja chcę dać z siebie wszystko, ale ja już mam swoje ograniczenia - przyznał.

- To nie jest tak, że to ja jestem prekursorem walk po czterdziestce. Już pomijam George’a Foremana, który zdobył mistrzostwo świata w wieku 45 lat. Przecież Larry Holmes, zorientowałem się dopiero niedawno, walczył jeszcze po pięćdziesiątce. Jak Larry Holmes miał 52, ja mam 44, to jeszcze osiem lat. Jeszcze osiem lat orki przede mną - dodał.

Druga gala federacji Clout MMA odbędzie się w sobotę 28 października na Orlen Arenie w Płocku.

Więcej o: