Tak wygląda tabela po meczu Polski z Kolumbią. Brawo, brawo

Reprezentacja Polski bez większych problemów pokonała Kolumbię 3:0 (25:21, 25:21, 25:13) w kwalifikacjach igrzysk olimpijskich. Dzięki dopisały kolejne bardzo ważne trzy punkty, które dały im awans w grupowej tabeli. Jak wygląda sytuacja polskich siatkarek?

Reprezentacja Polski kobiet udanie rozpoczęła kwalifikacje igrzysk olimpijskich. W pierwszych dwóch meczach pewnie pokonała kolejno Słowenię oraz Koreę Południową. W kolejnym spotkaniu Polki czekała ją rywalizacja z Kolumbią. To starcie odbyło się we wtorek o godzinie 17:30. 

Zobacz wideo Co z premiami dla siatkarzy? "Nie ma co liczyć na to, co w piłce"

Polki pokonują Kolumbię. Tak wygląda tabela po trzech meczach

Drużyna Stefano Lavariniego ponownie nie zawiodła. Mimo niewielkich problemów na początku drugiego seta wygrała 3:0 (25:21, 25:21, 25:13). Dzięki temu zwycięstwu ma już na koncie dziewięć punktów i tymczasowo wskoczyła na drugie miejsce w tabeli, które gwarantuje awans na igrzyska olimpijskie. Wyprzedziła Niemki, które pokonały Koreę 3:2 i z tego powodu zyskały tylko dwa punkty (łącznie mają ich osiem). Na niższe miejsce Polki nadal mogą zepchnąć Amerykanki. Aktualnie mają sześć punktów, ale o 20:30 zagrają ze Słowenią. 

Przypomnijmy, że o kolejności w tabeli decydują kolejno liczba zwycięstw, liczba punktów oraz bilans setów. Na igrzyska olimpijskie awansują tylko dwie najlepsze drużyny z grupy. 

Tabela grupy C kwalifikacji igrzysk olimpijskich

  1. Włochy 3 zwycięstwa, 9 pkt, bilans setów 9:1
  2. Polska 3 zwycięstwa, 9 pkt, bilans setów 9:1
  3. Niemcy 3 zwycięstwa, 8 pkt, bilans setów 9:3
  4. USA 2 zwycięstwa, 6 pkt, bilans setów 6:0*
  5. Korea Południowa 0 zwycięstw, 1 pkt, bilans setów 3:9
  6. Słowenia 0 zwycięstw, 0 pkt, bilans setów 0:6*
  7. Tajlandia 0 zwycięstw, 0 pkt, bilans setów 1:9
  8. Kolumbia 0 zwycięstw, 0 pkt, bilans setów 1:9

* Stany Zjednoczone i Słowenia zmierzą się ze sobą we wtorek o 20:30

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra już w środę. Tego dnia o godzinie 17:30 zmierzy się z Tajlandią. Następnie czekają ją starcia z Niemcami, Stanami Zjednoczonymi i Włochami. Będą to kluczowe spotkania w kontekście awansu.

Więcej o: