Chabib Nurmagomiedow ma problemy. Wszystko przez walkę z niedźwiedziem [WIDEO]

Mistrz kategorii lekkiej UFC, Chabib Nurmagomiedow (28-0), znalazł się na celowniku organizacji, która zajmuje się walką o prawa zwierząt. A wszystko przez zapasy z niedźwiedziem.

PETA zarzuca Chabibowi Nurmagomiedowi, mistrzowi UFC, że ten nie okazuje zwierzętom należnego im szacunku. A wszystko przez film z 1997 roku, na którym widać, jak 9-letni wówczas Chabib trenuje zapasy z młodym niedźwiadkiem.

Dagestańczyk spotykał tego samego niedźwiedzia jeszcze w 2014 i ponownie w 2019 roku.

 
 

Dyrektor PETA: UFC powinno przemyśleć współpracę z Chabibem Nurmagomiedowem

Dyrektor PETA z Wielkiej Brytanii, Elisa Allen, zaapelowała do władz UFC o przemyślenie swoich relacji z Chabibem Nurmagomiedowem. - PETA zachęca UFC do oceny swoich relacji z panem Nurmagomiedowem, dopóki nie wykaże wyraźnej zmiany w postawie i zaangażowaniu w okazywaniu szacunku zwierzętom, na który zasługują - powiedziała Allen. Rosjanin to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników UFC. W swojej karierze wygrał wszystkie walki - ostatnio pokonał Dustina Poiriera, co było jego 28. triumfem. Więcej o sportach walki na InTheCage.pl.

>>>Co przeszkodziło Szpilce w karierze? Jak wygląda bolid... na autostradzie? Jak ocenić ostatnie mistrzostwa w koszykówce? Oglądaj wideo Sport.pl! 

Zobacz wideo
Więcej o: