UFC. Khabib Nurmagomiedow jako 9-latek walczył z niedźwiedziem [WIDEO]

Khabib Nurmagomiedow zdobył ogromną popularność po zwycięstwie i bójce z Conorem McGregorem. O zawodniku pisze się na całym świecie, a furorę robi filmik, na którym widać jak młody Rosjanin walczy... z niedźwiedziem.

Khabib Nurmagomiedow przebojem wdarł się do czołówki światowego MMA. Wojownik może pochwalić się znakomitym rekordem 27 zwycięstw (w tym 11 w UFC), a ostatnia wygrana z Conorem McGregorem przyniosła mu jeszcze większą popularność. Prawdopodobnie o starciu mówiłoby się mniej, gdyby nie bójka, której doszło tuż po walce

Fani zaczęli jednak odkrywać filmik, który pojawił się w sieci 11 kwietnia 2016 roku. Widać na nim jak Nurmagomiedow walczy... z młodym niedźwiedziem i poprawia swoje umiejętności grapplingu. Rosjanin urodził się w 1988 roku w Machaczkale, stolicy Dagestanu, dlatego w czasie kręcenia filmiku (w 1997 roku) miał zaledwie 9 lat. Dziś wideo ma już 5 ponad milionów wyświetleń.

 

Pomysłodawcą takich zabaw był ojciec zawodnika, czyli były mistrz judo i boksu, który wprowadzał Nurmagomiedowa w świat zapasów dzięki specjalnym ćwiczeniom, a w tym miało właśnie pomóc m.in... sparowanie z niedźwiedziem.

Rosjanin o bójce z McGregorem

- Chciałem mu pokazać, jaka jest różnica pomiędzy naszymi narodami. My znamy naszą historię, naszych przodków, nasze pochodzenie. Wiemy przez co przeszli nasi ludzie. Nic nie może nas po prostu złamać - mówił Rosjanin po awanturze, która wybuchła w oktagonie i jego okolicach. 

Conor McGregor - Khabib Nurmagomiedow. Khabib witany w ojczyźnie jak król [WIDEO]

Tymi słowami Dillon Danis sprowokował Khabiba do bójki na UFC 229: "Ty pier*olony.."

UFC 229. Conor McGregor: Wojna trwa dalej

Więcej o: