Skoki narciarskie. Komplet Polaków w konkursie, kolejny popis Stocha!

We wtorkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w skokach w Falun wszyscy Polacy zdołali oddać wystarczająco dobre skoki, by awansować. Konkurencje zdeklasował z kolei Kamil Stoch, który oddał próbę, choć miał pewny awans, i nie pozostawił złudzeń, że wciąż jest w niesamowitej formie.

Skoczkowie po rywalizacji na igrzyskach olimpijskich walkę o punkty Pucharu Świata wznawiają w szwedzkim Falun. W kwalifikacjach do środowego konkursu zobaczyliśmy sześciu Polaków (w tym pewnego awansu Kamila Stocha), wszyscy oni zdołali awansować do konkursu głównego.

Najlepiej z tych, którzy musieli się kwalifikować, spisał się Maciej Kot, który skoczył 120,5 metra i zajął trzecie miejsce (najdalej ze wszystkich skoczył Słoweniec Jernej Damjan, 122 metry).

Drugi wynik wśród Polaków, a szósty ogólnie uzyskał Dawid Kubacki, lecąc na odległość 119,5 metra. Trzy metry bliżej poleciał z kolei Jan Ziobro (10. miejsce).

Najsłabiej z Polaków spisali się Piotr Żyła. 113,5 metra (co dało mu 22. miejsce) i Klemens Murańka, który skoczył 2,5 metra bliżej i zajął 30. miejsce.

Zawodnicy, którzy nie musieli się kwalifikować, skakali mniej więcej na poziomie wspomnianego wcześniej Damjana. Wyjątkiem był Kamil Stoch, który znów zdeklasował konkurentów, pokazując niesamowitą formę. Polak uzyskał 129,5 metra i będzie bezdyskusyjnym faworytem konkursu w Falun.

Początek zawodów o 16:30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: