Rosyjski gwiazdor krytykuje Putina: "Robimy błąd, traktując go jak supermana"

Artiemij Panarin, rosyjski gwiazdor NHL i hokeista New York Rangers, skrytykował Władimira Putina. - Nasz błąd polega na tym, że traktujemy go w Rosji jak supermana. Ale on jest taki sam jak my i teoretycznie powinien nam służyć - przyznał Panarin.
Zobacz wideo

Artiemij Panarin, rosyjski gwiazdor NHL, wziął udział w popularnym w Rosji programie na YouTube i zrobił coś, co rosyjscy sportowy robią niezwykle rzadko - skrytykował Władimira Putina. - Nasz błąd polega na tym, że traktujemy go w Rosji jak supermana. Ale on jest taki sam jak my i teoretycznie powinien nam służyć - przyznał zawodnik New York Rangers.

Jego wypowiedź obiegła światowe media, a to nie koniec krytyki działań Putina ze strony Panarina. - Wydaje mi się, że psychologicznie nie jest już w stanie trzeźwo oceniać sytuacji i nawet jeżeli się mylę, to mówię to, co myślę i z dobrym zamiarem - zaznaczył rosyjski gwiazdor.

Artiemij Panarin to najlepiej opłacany rosyjski sportowiec. Niedawno podpisał kontrakt wart 81,5 miliona dolarów. 27-letni hokeista zapowiedział, że cześć pieniędzy przeznaczy na pomoc swoim rodakom. Chce założyć specjalną fundację, która będzie wspierać najuboższych Rosjan w jego rodzinnym mieście Korkino.

Więcej o: