"Sportlista" odc. 3. Mariusz Czerkawski zdradził kulisy NHL. Trenerzy w USA? "Wyzwiska i wkładanie na głowę kosza na śmieci, to metody motywacyjne"

Wielu kibiców w Polsce nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielką karierę zrobił w NHL Mariusz Czerkawski. Rozegrał ponad 700 spotkań, został graczem roku New York Islanders, wziął udział w meczu gwiazd i był drugim kapitanem drużyny. W Sportliście opowie też o tym jak urwał dwa gemy legendarnemu Bjernowi Borgowi w meczu tenisowym i że razem z nim oraz Jane Ove Waldnerem i Tomasem Brolinem stanowili ciekawą paczkę kumpli.

Michał Gąsiorowski, dziennikarz Sport.pl, 16 lat związany z radiem: „Sportlista" to podcast, który od dawna chodził mi po głowie. Rozmawiam w nim z ludźmi sportu o ich karierach i życiu prywatnym, ale pretekstem do kolejnych wątków są wybrane przez nich piosenki. Konkretne utwory przywołują bowiem bardzo konkretne skojarzenia. Dzięki pewnym piosenkom możemy nie tylko zobaczyć obrazy z przeszłości, ale nawet poczuć konkretne zapachy i przywołać zaskakujące uczucia.

Podcastu można posłuchać również TUTAJ

Dowiecie się także czym różni się szatnia hokejowa w Szwecji od tej w USA i jaki temperament potrafią mieć amerykańscy trenerzy: wyzwiska, wyzwania do walki i wkładanie kosza na śmiecie na głowę, to metody motywacyjne.

Mariusz wybrał także ciekawe utwory: U2, ponieważ miał okazję poznać osobiście Bono, Lady Pank, bo niespodziewanie znalazł się na scenie w trakcie koncertu i 3 Doors Down, które w utworze When I'm Gone oddaje hołd poległym żołnierzom.

Dowiecie się także o pewnej książce telefonicznej, która ratuje skórę w każdej sytuacji. Pod warunkiem, że jest się zawodnikiem NHL.

POSŁUCHAJ PODCASTU Z MARIUSZEM CZERKAWSKIM

Więcej o: