Euro 2016. Rakitić napadnięty przez pseudokibiców

Ivan Rakitić wraz z rodziną uciekał przed pseudokibicami z willi, którą wynajął na wyspie Ugljan w pobliżu Zadaru - pisze chorwacki "Dnevnik"

Po świetnych występach w fazie grupowej Chorwaci niespodziewanie przegrali (0:1 po dogrywce) z Portugalią w 1/8 finału Euro 2016. Dlatego jej piłkarze właśnie przebywają na wakacjach. Rakitić, jeden z liderów zespołu, urlop zaplanował w ojczyźnie. Okazuje się, że as Barcelony nie wybrał najlepiej.

Dom, w którym w środę zamieszkali Rakitić i jego bliscy w piątek został obrzucony kamieniami przez sześciu chuliganów. Jeden z nich próbował wejść do środka, ale nie potrafił się włamać. Rodzina Rakiticiów nie czekając na interwencję policji uciekła z wyspy motorówką.

"Miejscowi z entuzjazmem przyjęli przybycie piłkarzy [również Ivana Perisicia], ale jak widać nie wszyscy" - pisze "Dnevnik".

Inną wersję wydarzeń przedstawia serwis Total-Croatia-News.com. Tam czytamy, że Rakitić i jego rodzina nie byli niczyim celem oraz że nie doszło do niczego strasznego. Wyjazd piłkarza i jego bliskich miał być spowodowany nie realnym zagrożeniem, tylko chęcią uniknięcia zainteresowania mediów całą sytuacją.

Zobacz wideo

Memy po meczu z Portugalią

Więcej o: