Michel Platini będzie miał swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. Odsłoni ją w trakcie Euro 2012

Prezydent UEFA Michel Platini będzie miał swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. Znakomity przed laty piłkarz odsłoni ją 22 czerwca.

POLECAMY - WIELCY NIEOBECNI. ICH MOŻE ZABRAKNĄĆ NA EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Tego dnia w Gdańsku rozegrany zostanie jeden z meczów ćwierćfinałowych Euro 2012 (być może z udziałem Polaków), na którym pojawi się również Platini. Będzie więc okazja aby kilka godzin wcześniej w nieodległym Władysławowie prezydent UEFA odsłonił swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu.

- Platini okazał się niezwykle skromnym człowiekiem. Z przyjemnością zgodził się, aby jego gwiazda pojawiła się we Władysławowie obok emblematów jego przyjaciół z boiska Zbigniewa Bońka i Grzegorza Laty, zrezygnował za to z proponowanego mu tytułu doctora honoris causa AWFiS w Gdańsku. Stwierdził w nadesłanym do nas piśmie, że cała jego kariera i to, co osiągnął, związane jest właśnie z boiskiem, a nie uczelnią - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Jerzy Szczepankowski, przewodniczący Kapituły Alei Gwiazd.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

W tym roku odbędzie się już 13. edycja odsłonięcia tablic w Alei Gwiazd Sportu. Swoje gwiazdy mają w niej największe postaci polskiego sportu (m.in. Kazimierz Górski, Feliks "Papa" Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Hubert Wagner, Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański, Bogdan Wenta i wielu, wielu innych), ale z obcokrajowców podobny zaszczyt spotkał do tej pory tylko dwie osoby: słynnego himalaistę Nowozelandczyka Edmunda Hillary'ego (pierwszy człowiek, który wszedł na Mount Everest) oraz Węgra Janosa Keveya, w latach 1947-58 trenera polskiej kadry szablistów.

ARENY EURO 2016 WE FRANCJI PRZYĆMIĄ PGE ARENĘ I STADION NARODOWY? [ZDJĘCIA]

Więcej o: