Polka wystąpi w bokserskim reality-show MTV

W dniu swoich 18-tych urodzin zawodniczka łódzkiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Boks-Tur" Karolina Owczarz podpisała kontrakt na występ w cyklicznym programie amerykańskiej telewizji MTV. Będzie to trwający 6 tygodni bokserski reality show, którego akcja rozgrywać się będzie w Meksyku.

Młoda Polka będzie występować w drużynie zawodowych bokserek Reszty Świata rywalizującej z Meksykankami. Program rozpoczyna się już 28 lutego, ale tuż przed odlotem młodą pięściarkę czeka jeszcze start w amatorskich Mistrzostwach Polski w dniach 24-27 w Grudziądzu. - Podjęcie decyzji było dla mnie niezwykle trudne. Dużo o tym myślałam, aż w końcu doszłam o wniosku, że dwa razy się takiej szansy od życia nie dostaje - mówi o swoim udziale w telewizyjnym show Karolina Owczarz.

- Karolina, powiedz nam najpierw, jak trafiłaś do boksu i co spowodowało, że właśnie tą dyscyplinę sportu sobie wybrałaś, aby się realizować?

Karolina Owczarz: Do boksu trafiłam trochę przez przypadek. Różne inne dyscypliny trenowałam praktycznie od zawsze. Potrzebowałam dużej aktywności ruchowej. Uprawiałam między innymi takie sporty jak koszykówka czy siatkówka, ale chyba nigdy nie pasowałam do sportów zespołowych. Kiedy w mojej Szkole Podstawowej nr 51, nauczyciel WF- Pan Zbigniew Turski utworzył Klub Bokserski i rozpoczęły się zajęcia, postanowiłam spróbować tam swych sił. Choć nie jest to powszechna dyscyplina wśród kobiet, ja od razu się tam odnalazłam i zostałam w klubie aż do dziś.

- Jak doszło do kontaktu z MTV i czy trudno Ci było odjąć tą niezwykle odważną decyzję o przejściu na zawodowstwo, bo takie są wymogi udziału w tym programie?

KO: O programie dowidziałam się od trenera, poszukiwali Polki startującej akurat w mojej kategorii wagowej i znającej język angielski. Zgłosiłam się, a już po chwili dostała, pozytywną odpowiedź. Podjęcie decyzji było dla mnie niezwykle trudne. Dużo o tym myślałam, aż w końcu doszłam o wniosku, że dwa razy się takiej szansy od życia nie dostaje.

- Jesteś pierwszą łodzianką i jedną z pierwszych kobiet w Polsce w zawodowym boksie. Będziesz z pewnością, po powrocie z Meksyku, osobą bardzo popularną gdyż oglądać i podziwiać Cię będą miliony telewidzów na całym świecie. Jesteś przygotowana na tę sytuację po powrocie do domu i klubu? Przecież już teraz otrzymujesz dowody sympatii z różnych kontynentów.

KO: Zdaję sobie sprawę z tego, że z Meksyku wrócę już jako osoba medialna. Jednakże bez względu na to co się ta wydarzy i co się zmieni, na pewno pozostanę tą samą dobrą córką i pilną uczennicą IV LO w Łodzi. Nie wiem jak potoczy się moja dalsza kariera bokserska, ale na pewno chcę zostać przy sporcie i trenować pod okiem trenera Zbigniewa Turskiego razem z moimi kolegami i koleżankami z klubu Boks-Tur.

Kibice boksu w Łodzi po raz ostatni będą mogli ujrzeć Karolinę jako amatorkę 19 lutego w sali UKS BOKS-TUR o godz. 12.00.

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: