Boks. Który Kliczko dla Adamka? Ekspert nie wierzy w sensację

We wrześniu na jednym z polskich stadionów - w Warszawie lub Wrocławiu - Tomasz Adamek stanie do walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, krzyżując rękawice z jednym z dzierżących do spółki trzy mistrzowskie pasy braci Kliczko - Władimirem lub Witalijem.

Nie jest wykluczone, że o tym, z którym z Kliczków zmierzy się jesienią "Góral", zadecydują zaplanowane na wiosnę pojedynki ukraińskich dwumetrowców. Gdyby bowiem jednemu z Kliczków przydarzyła się porażka, wiadomym stałoby się, że Polak między liny wyjdzie z drugim z braci.

Zdaniem pięściarskiego eksperta Dana Rafaela, ciężko jest jednak sobie wyobrazić, by Witalij przegrał z Odlanierem Solisem lub by Władimir nie sprostał w ringu Dereckowi Chisorze. - Nie sądzę, by któryś z przeciwników Kliczków mógł wygrać walkę - ocenia Rafael, dodając: - Ale z tej dwójki nieznacznie większe szansę daję Chisorze, ze względu na jego mocny cios.

Jeśli obaj Ukraińcy wyjdą ze swoich najbliższych potyczek zwycięzcy, bardziej prawdopodobnym oponentem Adamka będzie młodszy z braci Władimir, do którego należą tytuły federacji WBO i IBF.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: