Gdyby kluby Ekstraklasy były kosmitami

Też macie czasem wrażenie, że polskie kluby piłkarskie są z innej planety? Rozważałem już tę kwestę przy okazji zeszłorocznego konwentu fantastyki - Polcon. Teraz w Poznaniu rusza kolejny raz Pyrkon, co jest świetną okazją, by do tematu wrócić, tym razem zastanawiając się, jakimi znanymi z popkultury kosmitami byłyby zespoły Ekstraklasy.

Legia Warszawa - Klingoni (''Star Trek'') - Wojowniczy obcy, którzy chcą podbić galaktykę. Możliwe, że im się uda. Zasadniczo podobni do ludzi, ale mają coś wyjątkowo dziwnego na głowach .

Śląsk Wrocław - Jabba The Hut (''Gwiezdne Wojny'') - Potężny kosmita o wielkich ambicjach, ale wydaje się, że może mieć za krótkie rączki , żeby móc je zrealizować. W dodatku okazuje się, że jest  znacznie łatwiejszy do pokonania, niż początkowo mogło się wydawać.

Ruch Chorzów - Na'vi (''Avatar'') - Niebiescy kosmici, których piekielnie trudno jest pokonać na ich własnej planecie.

Polonia Warszawa - Swackhammer (''Kosmiczny Mecz'') - Właściciel galaktycznego parku rozrywki, który chce być najpotężniejszy w kosmosie, ale wciąż nie może zaspokoić swoich olbrzymich ambicji. Nie cierpi, gdy coś idzie nie po jego myśli i nie waha się karać każdego, kogo uzna za winnego tego, że rzeczywistość nie odpowiada jego oczekiwaniom.

Korona Kielce - Marsjanie (''Marsjanie atakują'') - Z pozoru niegroźni i twierdzą, że przybyli w pokoju, ale możliwe, że są silniejsi niż się wydaje. Nikt nie wie jakie mroczne cele chcą zrealizować. Wisła Kraków - Ksenomorf (serie ''Obcy'' i ''Alien vs Predator'') - Wydaje się żądną krwi maszyna do zabijania, która ma wszelkie predyspozycje, aby zdominować wszechświat, tyle, że co chwila na jego drodze staje ktoś, pokazujący, że można go powstrzymać. Obecnie jest tak obcy, jak nigdy dotąd .

Widzew Łódź - Ford Prefect (''Autostopem przez galaktykę'') - Obcy, który wie, że nie ma powodów do paniki. Przynajmniej w tym sezonie.

Podbeskidzie Bielsko Biała - Alf (''Alf'') - Chociaż nie ma ambicji, ani możliwości, żeby pobić planetę i zajmuje się głównie wkurzaniem innych, to ma w sobie coś takiego, że trudno go nie lubić.

Lech Poznań - Predator (serie ''Predator'' i ''AvP'') - Kiedyś rządził galaktyką i był łowcą potrafiącym wyjść cało z każdego polowania. Teraz głównie korzysta z kamuflażu, sprawiającego, że zupełnie go nie widać na boisku.

Górnik Zabrze - Yoda (''Gwiezdne Wojny'') - Stary bohater, który jednak obecnie nie jest w stanie walczyć tak skutecznie, jak niegdyś. Trochę dziwnie mówi.

Jagiellonia Białystok - Chewbacca (''Gwiezdne Wojny'') - Dzielnie towarzyszy głównym bohaterom, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom. Czasem nawet ma swoje pięć minut w walce o losy galaktyki, ale każdy wie, że w ogólnym rozrachunku jest tylko postacią drugoplanową.

GKS Bełchatów - Superman (''Superman'') - Podobno ma jakieś supermoce, ale skutecznie to ukrywa, szczególnie kiedy uprawia jakiś sport.

Lechia Gdańsk - Sil (''Gatunek'') - Ma piękne opakowanie , pod którym jednak skrywa się potworna rzeczywistość

Zagłębie Lubin - Kosmiczni Marines Chaosu (Warhammer 4000) - Teoretycznie potężna siłą mogąca wstrząsną całym wszechświatem. Praktycznie bałagan.

ŁKS Łódź - Klaymen (''Neverhood'') - Ciamajdowaty kosmita, który ma za zadanie uratować swoją planetę. Nie wierzysz, że mu się uda.

Cracovia - E.T. (''E.T.'') - Kosmita, który trafił na obcą planetę i wydaje się zupełnie nieprzystosowany do życia na niej. Jego jedyną szansą na przeżycie są dzieci .

Andrzej Baylczuk

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU