Rajd Polski 2015. Maciej Szczepaniak: Kubica pojechał świetnym tempem

- To był bardzo dobry weekend dla nas, Robert pojechał świetnym tempem, bardzo równo, strata do czołówki była minimalna - powiedział po Rajdzie Polski Maciej Szczepaniak, pilot Roberta Kubicy. Polska załoga ukończyła swoją ?domową? imprezę na ósmym miejscu. Wygrał, tak jak przed rokiem, Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Kubica ze Szczepaniakiem przez cztery rajdowe dni niemal uniknęli złych przygód. Był jeden błąd (przestrzelone skrzyżowanie) i trochę pecha na finiszu (przebita opona), ale ogólny bilans jest dobry - ósme miejsce na mecie jest najlepszym wynikiem w tym sezonie.

- Na pewno jesteśmy teraz rozczarowani ostatnim oesem, bo przebiliśmy tylną oponę i straciliśmy jedną pozycję, natomiast to był bardzo dobry weekend dla nas, Robert pojechał świetnym tempem, bardzo równo, strata do czołówki była minimalna. To dobry prognostyk przed zbliżającym się Rajdem Finlandii, który charakterystyką przypomina choć trochę Rajd Polski - powiedział Szczepaniak.

Każdy rajd jest bardzo podobny, jeśli chodzi o trudy. Rajd zaczyna się nie na starcie, tylko na zapoznaniu. Trzeba wykonać bardzo dokładną pracę, i tu było tak samo. Temperatury nie rozpieszczały, upał jest miły do oglądania, natomiast w aucie jest gorąco. Poradziliśmy sobie z tymi rzeczami dość dobrze i możemy być z siebie zadowoleni - dodał.

Na koniec Szczepaniak chciał podziękować kibicom, których przy trasie rajdu i w parku serwisowym było mnóstwo. - Bardzo fajnie było pojawić się w Mikołajkach, pokazać się przed tłumem kibiców, których chciałem serdecznie pozdrowić - stwierdził.

Zobacz wideo
Więcej o: