Wypadek Kubicy. Stan Polaka pogorszył się po piątkowej operacji

Jak dowiedział się TVN24 od narzeczonej Roberta Kubicy, stan polskiego kierowcy pogorszył się po piątkowej operacji. Co prawda było to spodziewane przez lekarzy, jednak Kubica zostanie na OIOM-ie do środy, a nie jak wstępnie planowano, do poniedziałku. Rzecznik szpitala Roberto Carrozzino dodał, że może to wynikać z konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

W piątek Kubica przeszedł kolejną operację w szpitalu Santa Corona w Pietro Ligure. Lekarze byli zadowoleni z zabiegu i w poniedziałek kierowca miał opuścić OIOM.

- Stan Roberta nieco się pogorszył. Zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym - poinformowała narzeczona Roberta Kubicy, Edyta w rozmowie z reporterem TVN24.

Lekarze spodziewali się, ze stan Kubicy może się pogorszyć, ale planowali wypisać go z oddziału intensywnej opieki medycznej w poniedziałek. Teraz dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie pozostanie na nim do środy. Być może lekarze nie chcą przenosić Kubicy przed kolejną, planowaną na środę operacji łokcia.

Oficjalny komunikat medyczny o stanie zdrowia kierowcy F1 zostanie wydany o godzinie 11.00.

Optymistyczna depesza PAP

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik szpitala Roberto Carrozzino powiedział, że decyzja o tym, kiedy Kubica opuści intensywną terapię i zostanie przeniesiony na oddział ortopedii, zapadnie po badaniach, jakim zostanie poddany.

Jednocześnie Carrozzino wyjaśnił, że ewentualna decyzja o pozostawieniu pacjenta nie będzie miała związku ze stanem jego zdrowia, lecz będzie wynikać z konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań, na przykład radiologicznych.

Rzecznik placówki przypomniał, że lekarze muszą w najbliższym czasie postanowić kiedy odbędzie się ostatnia planowana operacja łokcia Polaka.

"Zrobię wszystko, żeby mu pomóc"

Podczas ciężkich chwil z Polakiem jest jego narzeczona Edyta . Kubica zaznaczał zawsze, że chce chronić jej prywatność. Edyta w ostatnim czasie pojawiła się we włoskich mediach, w których deklaruje: Robert jest dla mnie wszystkim, zrobię wszystko, żeby pomóc mu w dojściu do pełni formy.

Więcej o Robercie Kubicy w specjalnym serwisie Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.