F1. Boullier: Heidfeld wskazał drogę do rozwoju

PRZEGLĄD PRASY. - W poniedziałek usiądę z inżynierami i dyrektorem technicznym, aby przeprowadzić dokładną analizę - mówi o występie Nicka Heidfelda na testach w Jerez szef zespołu Lotus Renault Eric Boullier w rozmowie z ?Rzeczpospolitą?. Niemiec uzyskał w sobotę najlepszy czas na torze i jest bliski angażu do zespołu w miejsce Roberta Kubicy.

Pogorszył się stan Roberta Kubicy

W sobotę Nick Heidfeld świetnie zaprezentował się na torze w Jerez. Niemiec potwierdził solidne przygotowanie zespołu Lotu Renault do sezonu, notując najlepszy czas spośród wszystkich kierowców na torze.

Świetny debiut Heidfelda w Renault. Ekipa może mieć dylemat po powrocie Kubicy do F1

 

- Myślę, że Nick po prostu spełnił oczekiwania - studzi optymizm Boullier. - Dzięki doświadczeniu przekazał dobre informacje zespołowi, wskazał drogę do rozwoju i pomógł pozbyć się pewnych problemów, oraz poprawić bilans samochodu. Wykonał dobrą pracę - dodał.

Jaką szansę ma Heidfeld na angaż w zespole w miejsce Roberta Kubicy?

- W poniedziałek usiądę z inżynierami i dyrektorem technicznym, aby przeprowadzić dokładną analizę. Zastanowimy się, co dzięki swojemu doświadczeniu może wnieść do zespołu. Jeśli analizy wypadną pozytywnie, potwierdzimy jego udział w kolejnym teście. Jeśli nie, zwrócimy się do innego kierowcy - tłumaczy Boullier.

Wszystko wskazuje jednak na to, że słowa szefa teamu Lotus Renault są tylko zasłoną dymną, a Heidfeld jest bliski miejsca w teamie. Z drugiej strony Boullier przyznał, że jest po rozmowach z Vivantonio Luzzim i Pedro de la Rosą.

Więcej informacji o F1 ?

Więcej o: