Wypadek Kubicy. Dziewczyna Polaka: Zrobię wszystko, żeby mu pomóc

Robert Kubica po dwóch operacjach nadal przebywa w szpitalu Santa Corona di Pietra Ligure. W trudnych chwilach towarzyszy mu narzeczona, Edyta. - Robert jest całym moim życiem. Zrobię wszystko, żeby mu pomóc - cytują Polkę włoskie media.

Polski kierowca, któremu podczas drugiego od ciężkiego wypadku zabiegu zoperowano stopę, bark i częściowo łokieć, znajduje się pod obserwacją lekarzy.

Według Ansy na początku przyszłego tygodnia Kubica zostanie przeniesiony na oddział traumatologii. Lekarze utrzymują, że powinien pozostać w szpitalu minimum dwa tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że będzie przechodzić rehabilitację w tej samej placówce.

Podczas ciężkich chwil z Polakiem jest jego narzeczona Edyta. Kubica zaznaczał zawsze, że chce chronić jej prywatność. Edyta w ostatnim czasie pojawiła się we włoskich mediach, w których deklaruje: Robert jest dla mnie wszystkim, zrobię wszystko, żeby pomóc mu w dojściu do pełni formy.

W kierunku szpitala w Pietra Ligure od tygodnia płyną ciepłe słowa z całego świata. Polak otrzymał w darze od kardynała Dziwisza relikwie Jana Pawła II oraz został zaproszony na beatyfikację Ojca Świętego. Wyrazy szacunku przesyłają także kibice, którzy zdecydowali się przygotować dla polskiego kierowcy specjalną mozaikę złożoną z 15 tysięcy zdjęć . Podczas weekendowych testów w Jerez o Kubicy nie zapomnieli również koledzy. Na bolidach wszystkich kierowców umieszczony został napis " Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ", a Fernando Alonso przygotował dla Polaka specjalny kask .

"Im gorzej dla Kubicy, tym lepiej dla mnie". Szczery Nick Heidfeld  ?

Więcej o: