"Dlaczego Kubica chce skopiować koszmar z Chin?"

- Dlaczego Kubica chce skopiować koszmar z Chin? Nie wierzę, że BMW w tydzień odchudziło na tyle bolid, aby móc zaryzykować kolejny start z KERS - pisze o czwartkowej decyzji polskiego kierowcy Bartosz Raj

W czwartek na konferencji prasowej Robert Kubica ogłosił, że podczas piątkowych treningów przed GP Bahrajnu zamierza jeździć z zamontowanym KERS-em w swoim bolidzie. Ma także nadzieję wykorzystać system podczas kwalifikacji i wyścigu. Informacja ta - z uwagi na niepowodzenie tego pomysłu podczas poprzedniego wyścigu - zdziwiła redaktora Sport.pl, Bartosza Raja. Tor w Bahrajnie najwygodniejszy dla Kubicy i BMW

- Dlaczego Kubica chce skopiować koszmar z Chin? - pisze na swoim blogu Raj. ? Nie wierzę, że BMW w tydzień odchudziło na tyle bolid, aby móc zaryzykować kolejny start z KERS, nie wierzę, że cieżkie auto uda się tym razem dobrze przygotować, wreszcie, że sam Kubica schudł pokaźnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to:

- tajemnica BMW. Musi być coś, co pozwala Kubicy ryzykować start z KERS-em. Może to być nigdzie nie ogłaszana rewolucja w bolidzie, może ten "remont" już de facto nastąpił, a Chiny były wypadkiem przy pracy?

- odpuszczenie startu. Jawne skreślenie szans na jakikolwiek sukces w Bahrajnie, a jazdy z KERS mają dostarczyć tylko i aż wyników do analiz. A kiedy wreszcie przed Barceloną, w odchudzonym już bolidzie, Kubica wystartuje na serio z KERS, te dane pomoga zrobic wielki skok. Teorię wzmacnia fakt zakazu testów między wyścigami - kiedyś trzeba przecież testować.

- trzecie - Kubica zapałał irracjonalną miłością do KERS i w momencie kiedy wiele zespołów z niego rezygnuje (Renault, Ferrari), a kilka nie używa (Red Bull, Brawn), on z uporem instaluje system w swoim samochodzie. Przypomniało mi się zdanie, które powiedział Kubica po ulewnym wyścigu w Chinach. Na pytanie, że KERS chyba w takich warunkach nie była bardzo przydatny, odparł: - Nie byłbym wcale taki pewien.

Kalendarium kibica Formuły 1 na weekend 24-26 kwietnia (czas Polski):

Piątek 24.4.

9:00 - Pierwszy trening

13:00 - Drugi trening

Sobota 25.4.

10:00 - Trzeci trening

13:00 - Kwalifikacje (Relacja na żywo w Sport.pl)

Niedziela 26.4.

14:00 - Wyścig (Relacja na żywo w Sport.pl)

Całość czytaj na blogu Bartosza Raja ?

Więcej o: